درب اتوماتیک و کرکره اتوماتیکگروه خسروشاهی

درب اتوماتیک شامل قطعات زیادی است که به طور کلی می توان آنها را در 6 گروه دسته بندی کرد

اجزا درب اتوماتیک

  • گیربکس درب اتوماتیک یا جعبه دنده (Gear box)

این بخش مکانیکی سیستم به حساب می آید و کارش انتقال نیروی موتور به تسمه تایم می باشد. نوع گیربکس با توجه به نوع درب متفاوت می باشد و معمولا زنجیر یا تسمه بازویی می باشد.

  • برد الکترونیک (Electronic Board)

وظیفه این بخش تنظیم زمان باز و بسته شدن درب می باشد. محل قرار گیری این بخش در انواع درب های اتوماتیک مانند کرکره برقی متفاوت می باشد.

  • موتور الکتریکی درب اتوماتیک

موتورها اکثرا از نوع DC بوده و با ولتاژ 24 ولت تا 90 ولت کار می کنند . این موتورها باید با کمترین میزان صدا و نویز کارکنند و تک فاز هستند. جهت جرکت موتورهای درب اتوماتیک را می توان توسط یک خازن تغییر داد. در درب های 2 لنگه از 2 موتور استفاده می شود و در بقیه انواع درب یک موتور کافی است

  • شستی کنترل دستی درب اتوماتیک

در صورت نبودن ریموت از 2 شستی برای باز و بسته کردن درب استفاده می شود. شستی بسته شدن داخل درب نصب می شود و شستی باز کردن بیرون درب.

  • تجهیزات ایمنی درب اتوماتیک

تجهیزاتی هستند که حرکت درب را اعلام می کنند و جهت جلوگیری از برخورد درب با افراد و وسایل دیگر به کار می روند. به عنوان مثال سسنور مادون قرمز یا چشمی. 2 عدد (فرستنده و گیرنده) سنسور در داخل و خارج درب قرار دارند که یکی نور مادون قرمز را ارسال و دیگر دریافت می کند. در صورتی که مانعی بین این نور قرار گیرد فرمان توقف درب اتوماتیک طبق تنظیمات قبلی صادر می شود.

تجهیزات درب اتوماتیک

  • ریموت کنترل درب اتوماتیک

همان طور که از نام آن مشخص است یک دستگاه کنترل از راه دور است که دارای برد الکترونیکی و کلیدهایی برای صدور دستورات مختلف می باشد.

با عضویت در سایت آخرین اخبار به شماره همراه شما پیامک شود .