درب اتوماتیک و کرکره اتوماتیکگروه خسروشاهی

درب خروج اضطراری در ساختمان ها و دیگر اماکن در مکان هایی تعبیه می شوند که خروج از ساختمان را سریعتر کرده و یا به علت بروز حادثه در راه پله یا آسانسور ها بتواند به عنوان محل جایگزین استفاده شود.

با گسترش استفاده ا ز درب های اتوماتیک نگرانی از بسته ماندن آنها هنگام حادثه احساس می شود.

همان طور که در مواقع عادی دربهای اتوماتیک راحتی را برای افراد به ارمغان می آورند درب های اضطراری باید بتوانند راه فرار را برای انسانها مهیا کنند. معمولا در چنین شرایطی دسترسی سریع به فضای امن و هوای باز در اولویت همه قرار می گیرد.

 غالب درب های اتوماتیک دارای باطری های برای کارکردن در زمان قطع برق هستند و  برخی از آنها نیز دارای دسته های خلاصی برای باز و بسته کردن دستی هستند. اما درب های اتوماتیک پیشترفته تری هم وجود دارند. درب اتوماتیک خروج اضطراری از این دست درب اتوماتیک هستند.

درب اتوماتیک خروج اضطراری

درب اتوماتیک خروج اضطراری از نوع دربهای آسان بازشونده است که در مواقع اضطراری به صورت دستی باز می شوند و یا با سیستم های اعلان مانند سیستم های اعلام حریق هماهنگ بوده ودر هنگام حادثه به صورت خودکار تماما باز می مانند. فارغ از نوع درب های اتوماتیک لولایی یا ریلی یا درب های اتوماتیک شیشه ای اسلایندینگ کنترل آنها در زمان خروج اضطراری ممکن است.

خروج اضطراری از درب اتوماتیک

درب های اتوماتیک اسلایدینگ شامل چهار لنگه است که به صورت دستی در طرفین جمع شده و امکان  خروج از محل حادثه را ممکن می سازد.

درب های لولایی اتوماتیک کاملا باز شده و امکان فرار را سریع تر می کنند. معمولا این درب ها هم قابلیت باز شدن از هر جهتی را دارند.

با عضویت در سایت آخرین اخبار به شماره همراه شما پیامک شود .