درب اتوماتیک و کرکره اتوماتیکگروه خسروشاهی

درب اتوماتیک امروزه یکی از پیش فرضهای هر سازه و ساختمانی به شمار می رود. رایجترین نوع درب اتوماتیک در کشور ما نوع کرکره ای آن می باشد که برای دربهای فروشگاه ها، مجتمع های پارکینگی و آپارتمان ها و حتی خانه های کوچک استفاده می شود. درب اتوماتیک کرکره ای به دلیل اینکه از بالا جمع می شود درب اتوماتیک رول آپ نام دارد.

اجزای درب اتوماتیک رول آپ

مجموعه کرکره برقی بیش از 10 قطعه مختلف دارد. اما قطعات اصلی که در کیفیت آن تاثیر می گذارند شامل تیغه ها و موتور می باشند.

تیغه های کرکره درب اتوماتیک رول آپ

به صورت ظاهری اولین چیزی که از یک کرکره برقی به چشم می آید و یا به ذهن خطور می کند تیغه های آنست. تیغه های کرکره برقی معمولا در عرض های 6 تا 10 سانتی متری و در طول هایی با حداکثر 9 متر عرضه می شوند و بسته به نیاز و کاربری مشتریان بریده و نصب می شوند.

جنس تیغه ها نیز می تواند متفاوت باشد. تیغه های پلی کربنات (تیغه شفاف)، تیغه فولادی، تیغه آلومینیومی، تیغه گالوانیزه، و تیغه های تک جداره و دو جداره انواع تیغه های کرکره اتوماتیک می باشند.

 

موتور درب اتوماتیک رول آپ

بسته به نوع و اندازه کرکره از موتورهای مختلف ساید، سانترال، توبولار استفاده می شود که جدیدترین آنها موتورهای توبولار بوده که فضای کمتری اشغال کرده و هم چنین سرعت بیشتر و صدای کمتری دارند. این موتورها بیشتر برای مصارف خانگی و فروشگاهی کاربرد دارند.

موتور درب اتوماتیک رول آپموتور ساید زنجیری درب اتوماتیک رول آپ

موتورهای ساید زنجیری هم به کمک چرخ دنده و زنجیر تیغه های کرکره را جمع می کنند. از موتورهای ساید زنجیری برای تمامی مصارف خانگی و تجاری و صنعتی استفاده می شود

بسته به عرض و ارتفاع یک درب اتوماتیک کرکره ای و وزن تیغه های آن از موتورهای مختلفی استفاده می شود.

با عضویت در سایت آخرین اخبار به شماره همراه شما پیامک شود .