درب اتوماتیک و کرکره اتوماتیکگروه خسروشاهی

درب اتوماتیک صنعتی جهت نصب در ورودی سوله های صنعتی، پالایشگاه ها، نیروگاه ها، آشیانه هواپیماها و ... برای بهره وری بیشتر و جلوگیری از اتلاف انرژی، و از همه مهمتر سرعت بخشیدن مورد استفاده قرار می گیرد.

 در کارخانجات و واحدهای صنعتی که ماشین آلات بزرگ صنعتی رفت و آمد می کنند و یا برای انتقال کالاها از کامیون ها و ابزارهای حمل و نقل عظیم الجثه استفاده می شود درب های الکترونیکی یک ضرورت به شمار می رود چرا که باز کردن دربهای صنعتی بزرگ و بلند این واحد ها با نیروی مکانیکی و نیروی انسانی دشوار و کند خواهد بود. در این واحد ها دربها عموما به دو منظور نصب می شوند.

یکی دربهای خارجی مجموعه ها که معمولا به صورت درب کرکره ای ریلی یا درب کرکره ای بالارونده (رول آپ) می باشند و دیگری دربهای های اسپید که در فضاهای داخلی و به منظور کنترل تردد و عبور و مرور بین واحد ها نصب می شوند. دربهای های اسپید از سرعت بالایی برخوردار بوده و علاوه بر اینکه در تعداد باز و بسته شدن روزانه محدودیتی ندارند در برخورد با مانع مقاوم بوده و به سرعت باز می شوند دربهای کرکره ای نیز علی رغم ابعاد بزرگشان چه در نوع درب کرکره ای ریلی و یا درب کرکره ای رول آپ از مقاومت بالایی در برابر عوامل محیطی و سرقت و اعمال خرابکارانه برخوردار بوده و همه قابلیت های درب اتوماتیک معمولی و کوچک همچون کرکره برقی های دیگر را دارا هستند..

درب های سکشنال نیز نوع دیگری از دربهای اتوماتیک صنعتی است که در فضاهای کوچکتر و با محدودیت عرض نصب می شوند. این نوع درب ها به دلیل قابلیت جمع شوندگی در زیر سقف در ورودی های کم عرض به کار گرفته می شوند.

شرایط نگهداری درب اتوماتیک صنعتی (کرکره ای)

لطفا پس از نصب و تحویل کامل سیستم کرکره صنعتی اتوماتیک به نکات زیر کاملا توجه فرمایید.

 1. حتما قبل و هنگام باز و بست درب کرکره ای آن را رویت کرده که زیر کرکره و داخل ریل مانعی نباشد.
 2. از نگهداری ریموت درب کرکره در جاهایی مانند جیب شلوار که ریموت تحت فشار قرار می گیرد، خودداری بفرمایید.
 3. از آویزان کردن دسته کلید به ریموت جدا خودداری فرمایید چون در طولانی مدت بر اثر برخورد کلید با ریموت باعث ریختن کریستال داخل ریموت شده و عملکرد آن را ضعیف و یا از بین می برد.
 4. از شستن سنسورهای جانبی کرکره برقی با آب جدا خودداری فرمایید.
 5. از تمیز کردن و شستن مدار فرمان درب اتوماتیک کرکره ای با آب خودداری فرمایید.
 6. در زمان گیر کردن کرکره با مانع به هنگام پایین آمدن سریعا دکمه استپ ریموت را زده و در صورت در دسترس نبودن ریموت سریعا برق کرکره را قطع بفرمایید و به هیچ عنوان دست کاری نکنید و با بخش خدمات شرکت مربوطه تماس گرفته و اعلام خدمات کنید.
 7. در صورت عمل نکردن کرکره برقی توسط ریموت یا ضعیف روشن شدن چراغ ریموت حتما باطری ریموت را چک کنید و در صورت اتمام باطری تعویض بفرمایید.
 8. از روغن کاری، گریس کاری و هرگونه مواد از این قبیل شفت، بلبرینگ، موتور، ریل های کناری و... جدا خودداری فرمایید و در صورت استفاده مداوم بعد از یک سال از کرکره اتوماتیک درخواست سرویس دوره ای بفرمایید.
 9. از زدن جاقفل و استفاده هرگونه قفل دستی آویز بر روی کرکره اتوماتیک خودداری فرمایید. در صورت فراموشی و استفاده از کرکره برقی در این حالت، باعث جدا شدن تیغه های کرکره و یا سوختن موتور کرکره می شود، لازم به ذکر است سیستم کرکره اتوماتیک در زمان بسته بودن از بالا توسط موتور کرکره قفل شده و دیگر نیازی به زدن قفل دستی در پایین کرکره نمی باشد.
 10. از شستن تیغه ها کرکره برقی صنعتی توسط بنزین، تینر و از قبیل مواد شوینده خودداری بفرمایید.
 11. سیستم خلاص کن کرکره برقی توسط عاملین نصب فقط به مسئول مربوطه آموزش داده می شود تا در صورت قطعی برق به راحتی از آن استفاده کنند لطفا افراد آموزش ندیده به صورت خودسرانه اقدام به خلاص کردن کرکره نفرمایند.
 12. در صورت اخراج یا تعدیل نیرو، نگهبان، سرپرست و... که قبلا ریموت کرکره های اتوماتیک را در اختیار داشتن برای حفظ امنیت بیشتر حتما درخواست پاکسازی کامل مدار فرمان و setup جدید بفرمایید.

با عضویت در سایت آخرین اخبار به شماره همراه شما پیامک شود .