درب اتوماتیک و کرکره اتوماتیکگروه خسروشاهی

راهبند ها تجهیزاتی هستند جهت کنترل تردد و عبور و مرورِ خودرو(راهبند خودرویی) یا انسان(راهبند نفر رو). راهبند ها به دو صورت افقی و عمودی، با پایه متصل روی زمین و یا مخفی در سطح زمین (با ارتفاع مشخص از سطح زمین)وجود دارند.راهبند ها میتوانند در نقاط پر تردد مانند رمپ ورودی دانشگاه، عوارضی بزرگراه, پارکینگهای عمومی, ورودی اداره، کارخانه، پاساژ، پادگان، مجتمع های مسکونی اداری, شرکت کنترل ترافیک, موانع سرقت و امور انتظامی شهری مورد استفاده قرار میگیرند.

راهبند ها از جهت کارکرد به دو دسته تقسیم میشوند:

راهبند اهرمی

راه بند اهرمی (Barrier) معمول ترین و متداول ترین و همچنین ارزانترین نوع راهبند می باشد و به این ترتیب عمل می کند که یک دکل به ارتفاع تقریبی یک متر به روی زمین به صورت قائم نصب شده و یک اهرم به طولهای گوناگون مثلاً از دو متر تا هشت متر مسیر عبور خودروها را محدود می کند.

راهبند ستونی

راه بندهای ستونی (Bollard) به صورت استوانه هایی هستند که داخل زمین قرار میگیرند و با خارج شدن از سطح زمین مسیر تردد را مسدود می نمایند که البته گرانترین نوع هستند و لیکن به فراخور عوامل محیطی و یا معماری هر مکان مورد استفاده قرار میگیرند. از نظر دوام نیز بی نظیرترین نوع راهبند به حساب میآیند.

راهبندها از نظر نوع سیستم محرکه  و مکانیزم باز و بسته شدن به دو دسته زیر تقسیم می شوند:

راهبند الکترومکانیک 

راهبند های الکترومکانیکی با استفاده از چرخ دنده باز و بسته می شوند.راه بند الکترومکانیکی به لحاظ "میزان تردد در ساعت" مقیاس کمتری نسبت به راهبند های الکترو هیدرولیکی داشته و همچنین قیمت پایین تری نسب به نوع الکتروهیدرولیکی دارند.

راهبند الکترومکانیکی این قابلیت را دارد که در شرایط  مختلف همچون فشار زیاد برق و یا تغییرات آب و هوایی بدون هیچ مشکلی عمل کند.

راهبند الکتروهیدرولیک

مهمترین مزیت راهبند های الکترو هیدرولیکی قابلیت تردد بسیار بالای آنهاست که قابل مقایسه با نوع الکترو مکانیکی نمی باشد.

راه بند های الکتروهیدرولیک ستونی که گاهی صورت مخفی هم نصب می شوند،

 مدت زمان بازگشایی مسیر در حالت استاندارد در حدود 8/2 ثانیه بوده و در حالت ویژه با اعمال تنظیمات، می توان زمان بازشدن را به یک ثانیه هم رساند. این نوع از راهبند برای مکان های بسیار پرتردد بسیار مناسب هستند چرا که از توان فناوری هیدرولیک برخوردار هستند.

راه بند هیدرولیکی از بلوک های هیدروپمپ یا پمپ های روغن و شیر های هوا تشکیل شده اند و به دلیل عدم استفاده از چرخ دنده در ساختارشان، در زمان برخورد با مانع خسارت بسیار کمی ایجاد می کنند. استفاده از پمپ های روغن این راهبند را برای مناطق سردسیری گزینه ای مناسب تر نسبت به انواع دیگر آن کرده است.

راهبند پارکینگ
راه بند پارکینک
راه بند برقی
راه بند اتوماتیک
راهبند درب اتوماتیک
درب اتوماتیک پارکینک راهبند

با عضویت در سایت آخرین اخبار به شماره همراه شما پیامک شود .