درب اتوماتیک و کرکره اتوماتیکگروه خسروشاهی

به عنوان یک کارشناس درب، چندین بار در سال برای ارزیابی آسیب های درب اتوماتیک کرکره ای گاراژ از من درخواست می شود. من به عنوان پیمانکار عمومی و پیمانکار درب و سخت افزار، بسیاری از انواع مختلف درب گاراژ را نصب کرده ام. من نصاب درب های رولی در هر دو کاربرد انبار های تجاری و عبور وسایل نقلیه و موتور ها بوده ام. نصب و نگهداری درب های ایمنی (از نظر آتش نشانی )به طور معمول در بیمارستان ها، داروخانه ها، آزمایشگاه ها، مراکز خرید و سایر محل های تجاری دیده می شود. من درب ها را در خانه های تک خانوار و آپارتمان ها را در طبقه های مختلف قرار داده ام. کار بر روی ساختمان های تاریخی به من فرصتی داده بود تا بر روی درب های کشویی دربهای گنبدی، درب های دراز کشویی و درب های چرخشی قدیمی، کار کنم. من سبک قدیمی تر را انتخاب کردم و آن را جایگزین یک پنل پر کاربرد در گاراژ مکان های تجاری و مسکونی کرده ام و انواع مختلفی از محصولات جدید و ایمن را نصب کرده ام.

درب های گاراژ در اشکال و اندازه های بسیار زیادی وجود دارد. بیشتر درها را می توان به چند سبک یا چند دسته اولیه تقسیم کرد. درب های گاراژ مدرن معمولی برای برنامه های کاربردی مسکونی عمدتا انواع مختلفی هستند. این سبک درب در بسیاری از پیکربندی ها، مواد، سطوح عایق بندی و طیف گسترده ای از ظاهر می آید. آنها به عنوان یک کیت پیش ساخته در دسترس هستند و یا به عنوان یک طراحی سفارشی برای تکمیل دکوراسیون هر ساختمانی ساخته می شوند. نصب و راه اندازی انواع انبار های تجاری اغلب نیازهای امنیتی بالاتر را طلب می کند. بهترین انتخاب  برای این نوع درب امنیتی درب هایی به سبک "رول" است که به صورت رولی بالا می رود. این درب را می توان با مواد مختلفی تولید کرد که به نسبت دیوارهای مجاور قوی باشد . سایر تاسیسات تجاری معمول شامل درب آلومینیومی تک و یا مقطعی است. این درب ها برای بستن منطقه ای که در به خودیه خو امن باشد بیشتر کار می کند تا اینکه بخواهد امنیت نقطه را تأمین کند.

در گذشته، بزرگترین نگرانی در مورد کارکردن درب گاراژ و خطرات بالقوه مرتبط با چشمه های استفاده شده برای تعادل وزن درب بود. نصب و راه اندازی درب گاراژ در اواسط 1960 به طور معمول بر روی یک جفت چشمه کششی  انجام شد تا چرخش لولاهای درب گاراژ انجام شود. این چشمه ها به صورت بسته بندی شده بارگذاری می شوند. تخلیه انرژی ذخیره شده هنگامی رخ می دهد که درب به سمت بالای سر افقی باز شود. یکی از جنبه های خطرناک این سیستم ها این بود که پس از یک دوره زمانی، اغلب بدون مراقبت یا بازرسی، نقاط بست این چشمه ها زنگ می زدند یا ضعیف می شدند. این تضعیف چشمه ها یا نقاط پیوستگی اغلب منجر به نارسایی و انفجاری ناخواسته می شد که قطعات آن شکسته می شد و فولاد آن که  در دیوارهای گاراژ بود، در مسیر  اتومبیل ها و سایر وسایل نقلیه قرار می گرفت. همانطور که این چشمه ها به به شکست برخوردند، برخی از تولید کنندگان سیستم "چسباندن"را برای چشمه ها طراحی کردند. این قفس ها بر روی چشمه های کشش شده به منظور تسخیر قطعاتی که در صورت شکست اتفاق می افتد، دوباره نصب می شوند. در حالی که این دستگاه های قفل گذاری مفید بودند، آن قبلی ها کاملا مؤثر نبودند. امروزه برخی از این دستگاه ها هنوز هم در حال استفاده هستند. هرگاه این شرط وجود داشته باشد یا کیفیت اجزاء گاراژ مشکوک باشد، باید با یک متخصص خدمات حرفه ای مجرب مشورت شود.

در پاسخ به مسائل مربوط ، همانطور که در بالا اشاره شد، یک سیستم جدید و ایمن تر برای باز کردن درب گاراژ ایجاد شده است. ایده این بود که بار یا وزن درب را از طریق یک سیستم کابل و گیربکس به یک میله عمودی که با چرخش پیچ خورده  (Spring twisted) و مجهز است، منتقل کنید. این نوع با یک سخت افزار و پیچ و مهره مخصوص به یک صفحه ثابت که در یک طرف نصب می شود، در حالی که کل آن در اطراف یک لوله افقی نصب شده است. این دستگاه متعادل کننده بار معمولا به طور مستقیم بر روی سردر باز گاراژ نصب می شود. با استفاده از کابل ها، اتصالات و قطب های مناسب، وزن درب گاراژ به سیستم اسپرینگ منتقل می شود. تفاوت بین سبک قدیمی و سبک جدید پیچشی این است که انرژی در آن ذخیره می شود. با نصب و راه اندازی حرفه ای، بارگیری کامل چرخش پیچشی توسط نصب کننده گاراژ کنترل می شود و با وزن و اندازه درب گاراژ تعیین می شود که آن عمل می کند. من  دیده ام که چرخش پیچشی در یک گاراژ،باعث ایجاد آسیب در اجزای ترک خورده، مانند چشمه های درب گاراژ سبک قدیم می شود. این بدان معنا نیست که آسیب های ناشی از سبک گردشی آن نزده است. نصب و راه اندازی این نوع درب به طور کلی ایمن است و نصب آن به صورت حرفه ای و آموزش دیده در درب گاراژ انجام می شود. وقتی افراد بی تمرین و غیرقابل قبول تلاش کرده اند تا این نوع درب را نصب یا سرویس دهند، آسیب های جدی رخ داده است. در اغلب تاسیسات، هنگامی که درب گاراژ نصب شده است، یک برچسب هشدار به سمت چشمه چرخان متصل شده است.

این برچسب ها هشدار می دهند که خطر ذخیره انرژی وجود دارد و همینطور هشدار می دهد که افراد غیر متخصص را در انجام اصلاحات، تنظیم و سخت افزار مرتبط با آن دخالت ندهند. هنگامی که برچسب آسیب ببیند و از بین برود باید بلافاصله یک برچسب هشدار دهنده جدید برای نشان دادن خطرات نصب شود.

درب های کرکره ای گاراژ را می توان به صورت دستی (توسط دست) و همچنین به طور خودکار (توسط موتور کمک قدرت) نصب کرد. در هر دو مورد، عملکرد مناسب درب گاراژ با تعادل مناسب وزن درب پارکینگ، چشمه ها و سخت افزار اجزای مربوطه تعیین می شود. موتور اتوماتیک کمک می کند بر روی یک گاراژ نامناسب متعادل شود. وزن تمام درهای گاراژ معمولا فریبنده است. با توجه به این واقعیت که درب به درستی کار می کند به نظر می رسد برای باز کردن و بستن آسان باشد، بسیاری از کاربران وزن کلی ترکیبی را درک نمی کنند تا زمانی که فنرها برای کمک به درب در عملیات خود شکسته شوند. در تمام موارد، صرف نظر از نوع درب گاراژ، کل سیستم لولا، مسیر، سخت افزار و درب بازکن به عنوان یک تیم کار می کند. مشکلات ناشی از ناهماهنگی، تغییر و یا مسدود کردن می تواند منجر به اشکال در درب شود. نیروهای مخالف به یک درگاه گاراژ اعزام شدند، نه به اجزای مهندسی شده، می توانند منجر به آسیب شوند. تعمیر و نگهداری نامناسب یا کمبود تعمیر و نگهداری منجر به آسیب شدید جسمی می شود. مجبور کردن عملیات یک درب گاراژ، زمانی که یک یا چند جزء آسیب دیده یا شکسته شده باشد، باعث آسیب های شدید بدن می شود. در تمام موارد، تعمیر و نگهداری یک جنبه مهم در عملکرد مناسب تمام سیستم های درب است.

این کرکره ها به طور مشابه به یک رول شونده رو به بالا عمل می کند به جز اینکه چگونه آنها در موقع ذخیره سازی جمع می شوند. آنها به طور معمول در حال سقوط هستند و به قطارهای قابل توجهی نیاز دارند تا تلاش لازم برای حرکت این درب ها را به سمت بالا و پایین را انجام دهند. اغلب نیروهایی که نیاز به حرکت در این درب ها را دارند، نیاز به یک نوع انتقال محدود دارند که اجازه می دهد تا درب بسیار سنگین به حرکت در بیاید. این درها به صورت دستی می توانند زنجیر باشند یا می توانند با استفاده از موتورهای الکتریکی اتوماتیک شوند. درب های رول نیاز به ارزیابی بیشتر و خدمات بیشتر از یک درب گاراژ معمولی و  استاندارد دارند. آهنگ هایی که به صورت عمودی در دو طرف گاراژ نصب شده اند، نیاز به تعمیر و نگهداری بیشتر و تمیز کردن دارند و اغلب توسط مانع های خارجی مسدود می شوند و یا از برخورد برخی از آن ها آسیب می بینند. متعادل سازی مناسب این درب ها اغلب مهم تر از یک نوع معمول است، زیرا وزن این نوع دربها به طور معمول بسیار بیشتر از یک درب عادی است.

من با موارد متعدد درب کرکره اتوماتیک گاراژ مواجه شده ام که در آن احتمال، آسیب دیدن زیاد است. با توجه به مدرک متخصص برای هر دو شاکی و دفاع، چندین عامل مشترک دیده شده است. در بسیاری از موارد، افراد غیر متخصص برای تعمیر و یا نصب درب های گاراژ تلاش می کنند. آنها دانش، مهارت و حتی ابزارهای ضروری برای انجام کار مطمئن و مناسب را نداشتند. در بیشتر موارد که اجزاء ترک خوردند، به دلیل سوء استفاده یا نصب نادرست از سوی کاربر نهایی بوده است. همانطور که در بالا ذکر شد نصب درب گاراژ توسط یک فرد غیرمتخصص صحیح نیست. استثناء این امر مربوط به کیت درب گاراژ است که در مراکز محلی خانه فروخته می شود. یک صاحب خانه می تواند درب معمولی را نصب کند، زیرا این کیت ها با یک بسته حرفه ای است که به دانش ویژه ای برای نصب نیاز ندارد. در این کیت ها معمولا چشمه های پیچشی را که نیاز به دانش خاص، ابزار مناسب و مهارت های کاری برای نصب دارند، استفاده نمی کنند. خدمات نصب حرفه ای اغلب از طریق یک مرکز خانه برای کمک به یک صاحبخانه که نیاز به نصب تخصصی دارد در دسترس است.

مقاله بالا توضیح بسیار کوتاهی از چند نوع درب و کرکره اتوماتیک است.

 

مطلب پیشنهادی مرتبط: درب اتوماتیک آرتا در

مطلب پیشنهادی مرتبط: کرکره اتوماتیک

مطلب پیشنهادی مرتبط: درب پارکینگی

مطلب پیشنهادی مرتبط: درب ریموتی

مطلب پیشنهادی مرتبط: انواع درب اتوماتیک

مطلب پیشنهادی مرتبط: درب برقی

مطلب پیشنهادی مرتبط: مزایای درب اتوماتیک شیشه ای

مطلب پیشنهادی مرتبط: دلایل استفاده از درب اتوماتیک

مطلب پیشنهادی مرتبط: دلایل استفاده از کرکره اتوماتیک

مطلب پیشنهادی مرتبط: انواع کرکره اتوماتیک

مطلب پیشنهادی مرتبط: خروج از درب اتوماتیک

مطلب پیشنهادی مرتبط: آسیب های درب اتوماتیک

مطلب پیشنهادی مرتبط: چک کردن درب اتوماتیک

مطلب پیشنهادی مرتبط: درب اتوماتیک آرتا در

مطلب پیشنهادی مرتبط: اجزای اصلی درب اتوماتیک

مطلب پیشنهادی مرتبط: درب اتوماتیک الکترومکانیکی

مطلب پیشنهادی مرتبط: تعمیرات درب اتوماتیک

مطلب پیشنهادی مرتبط: درب اتوماتیک ضد حریق

مطلب پیشنهادی مرتبط: درب اتوماتیک ضد سرقت

مطلب پیشنهادی مرتبط: درب اتوماتیک هوشمند

مطلب پیشنهادی مرتبط: درب اتوماتیک هیدرولیکی

مطلب پیشنهادی مرتبط: درب اتوماتیک خروج اضطراری

مطلب پیشنهادی مرتبط: درب اتوماتیک اسلایدینگ

مطلب پیشنهادی مرتبط: درب اتوماتیک رول آپ

مطلب پیشنهادی مرتبط: درب اتوماتیک اتاق عمل

مطلب پیشنهادی مرتبط: درب آشیانه هواپیما و هلیکوپتر

مطلب پیشنهادی مرتبط: درب اتوماتیک نیم گرد

مطلب پیشنهادی مرتبط: درب اتوماتیک پلی کربنات

مطلب پیشنهادی مرتبط: خدمات چاپ روی درب اتوماتیک

مطلب پیشنهادی مرتبط: درب اتوماتیک صنعتی کشویی

مطلب پیشنهادی مرتبط: درب اتوماتیک صنعتی سکشنال

مطلب پیشنهادی مرتبط: درب اتوماتیک صنعتی کرکره ای

مطلب پیشنهادی مرتبط: درب اتوماتیک پر سرعت های اسپید

مطلب پیشنهادی مرتبط: درب اتوماتیک راهبند

مطلب پیشنهادی مرتبط: درب اتوماتیک ریلی

مطلب پیشنهادی مرتبط: درب اتوماتیک زیر سقفی سکشنال

مطلب پیشنهادی مرتبط: درب اتوماتیک پارکینگ کرکره ای

مطلب پیشنهادی مرتبط: درب اتوماتیک کرکره ای فروشگاهی

مطلب پیشنهادی مرتبط: درب اتوماتیک صنعتی

مطلب پیشنهادی مرتبط: درب اتوماتیک پارکینگی

مطلب پیشنهادی مرتبط: درب اتوماتیک شیشه ای

مطلب پیشنهادی مرتبط: درب برقی کرکره ای

مطلب پیشنهادی مرتبط: درب برقی شیشه ای

مطلب پیشنهادی مرتبط: درب شیشه ای سکوریت

مطلب پیشنهادی مرتبط: درب ریموتی پارکینگ

مطلب پیشنهادی مرتبط: درب شیشه ای کشویی

مطلب پیشنهادی مرتبط: ایمنی درب های اتوماتیک

مطلب پیشنهادی مرتبط: تیغه های کرکره برقی

مطلب پیشنهادی مرتبط: کارکرد درب اتوماتیک پارکینگ

مطلب پیشنهادی مرتبط: درب اتوماتیک شیشه ای ریلی

مطلب پیشنهادی مرتبط: عملکرد ریموت کنترل درب اتوماتیک

4.1/5 (7 رای)
parking power door pricerolling power doorparking rolling door priceglass power door
chapta

با عضویت در سایت آخرین اخبار به شماره همراه شما پیامک شود

whatsappphone