درب اتوماتیک و کرکره اتوماتیکگروه خسروشاهی

طی چند ماه گذشته، من به عنوان کارشناس بررسی آسیب های درب بیش از دوازده مکان مختلف در سراسر کشور را مورد ارزیابی قرار دادم معمولا در درب های کشویی یا کرکره ای، به دلیل در حال چرخش بودن  آسیب و صدمات بیشتری

مشاهده می شود، آسیب های درب گردشی شایع تر است. بسیاری از صدمات به دلیل عملکرد نادرست سنسور های درب اتوماتیک بودند، بعضی از آنها نیز ناشی از فرسایش فلزات مختلف است و چند مورد نیز از طریق برخورد چند کاربر ایجاد شده بود.

 

روزانه نبودن بازرسی ها یا ارزیابی های ایمنی درب اتوماتیک

در هر یک از موارد اخیر ، یک عامل مشترک  و آشکار وجود داشت. بازرسی های روزانه یا ارزیابی های ایمنی توسط مدیریت تاسیساتی که در آن درب های چرخشی نصب شده بود، انجام نمی گرفت. در حالی که  این امر بسیار مهم است، ممیزی های روزانه ایمنی، از آسیب های ناشی از حوادث کاربران  جلوگیری می کند.

 

دو مورد از حادثه های درب اتوماتیک کشویی:

در یکی از موارد، یک مشتری برای خروج از فروشگاه، وارد درب گردان ساختمان شد. از دوربین های مدار بسته مشاهده شده، که یک مشتری دیگر تصمیم گرفت ازقسمت بیرونی  درب گردان وارد فروشگاه شود ، همانطور که پانل درب نزدیک به پانل جانبی ثابت درام بود. هرکدام از مشتری ها در یک بخش جداگانه از این سیستم چهار پانله درب وارد  شدند. هر دو خانم هیچ توجهی به فاصله خودشان با درب مقابل نداشتند. آنها ظاهرا کمتر از دو اینچ با درب خروج فروشگاه فاصله داشتندوقتی یکی از مشتری ها وارد منطقه حفاظت شده توسط سنسور حفاظت شد، سنسورکار خود را انجام داد و چرخش درب را متوقف کرد تا برای از بین رفتن پنل ثابت و نزدیک شدن درب جلوگیری کند. یکی از دو خانم همچنان  که به سمت پانل درب جلوی او حرکت کرد با درب برخورد و بینیش شکست.

آسیب دیگر زمانی ایجاد شد که یک وضعیت مشابه رخ داد. یک خانم به قصد ترک فروشگاه در حالی که با تلفن همراه خود صحبت میکرد وارد اتاق چرخشی شد. یک مادر، با هل دادن کالسکه دختر کوچکش تلاش کرد تا وارد دروازه چرخشی شود، و به علت نزدیکی به پانل درب چرخشی و پنل ثابت، درب به طور ناگهانی متوقف شد. زنی که با با تلفن همراه صحبت می کرد،  با صورت به پانل جلوی خود برخورد کرد، و پانل های شیشه ای از درب اتوماتیک چرخشی دو دندان جلویش را شکستند.

درب های اتوماتیک چرخشی (گردان):

من همیشه از مشاهدات خود در مود صدمات و آسیب های درب اتوماتیک ، بیان می کنم که درب های چرخشی  یا گردانمی تواند خطرناک ترین نوع سیستم های درب اتوماتیک باشد. اما این بدان معنا نیست که آنها یک محصول خوب نیستند. اکثر تولیدکنندگان هر کاری که ممکن است انجام می دهند، تا محصولاتی تولید و طراحی می کنند که دارای دستگاه های امنیتی و سنسورهای متعدد باشد. سیستم های درب ورودی معمولا پیچیده ترین محصولات درب های اتوماتیک هستند. هنگامی که این دستگاه ها همه در هماهنگی با اجزای تنظیم شده و حسگر های ورودی کار می کنند، هنوز یک مورد وجود دارد که نمی تواند کنترل شود و آن هم متغیر رفتار غیرقابل پیش بینی و اغلب بی وقفه ی کاربران است.

مقایسه درب های گردان به یک چرخ غواصی:

چرخ و فلک  یک نسخه عمودی  از یک درب گردان یا چرخشی نصب شده به صورت افقی است. هنگامی که یک نفر در چرخ و فلک نشسته باشد، حرکت چرخشی دستگاه شروع می شود. این عمل شبیه به ورود یک  کاربر به درب ورودی در حال چرخش می باشد. اگر یک فرد تنها در چرخ و فلک باشد، می تواند به طور مداوم بدون هر گونه دخالت شخص دیگری سوار شود تا نفر دیگر بخواهد بر روی چرخ وفلک قرار بگیرد. به همین ترتیب، یک کاربر تنها از درب اتوماتیک چرخشی که درست تنظیم شده، می تواند با سرعت مناسب راه برود، کم کم یا حتی بدون تاثیر بر روی هر کاربر دیگری از درگاه، عبور می کند. هنگامی که یک شخص دوم بخواهد سوار چرخ و فلک شود، اولین نفری که سوار شده متوقف می شود، که نفر دوم نیز بتواند سوار چرخ و فلک بشود. بنابراین، اولین نفر  اگر ببیند که نفر دیگری میخواهد سوار چرخ و فلک شود، این انتظار را دارد که به طور ناگهانی متوقف شود، به دلیل اینه که نفر دومی هم می خواهد سوار آن چرخ و فلک شود. موقعیت مشتریان و استفاده از یک درب اتوماتیک چرخشی بسیار شبیه به سوار شدن چرخ در چرخ و فلک است. تفاوت اصلی این است که در چرخ و فلک، یک مسئول کنترل چرخ و فلک در آنجا وجود دارد، در حالی که در یک درب اتوماتیک چرخشی؛ حرکت توسط یک شبکه از سنسورها و برقراری ارتباط آن ها با یک دستگاه کنترل موتور رباتیک است.

زمانی که یک کاربر تنها از درب اتوماتیک چرخان استفاده می کند تا زمانی که یک کاربر دوم یا سوم بخواهد از آن درب  چرخشی استفاده کند هیچگونه محدودیتی برای آن کار بر پیدا نمی شود وهنگامی که این اتفاق می افتد و کاربری میخواهد از درب استفاده کند عملکرد درب برای کاربر قبلی کند و متوقف نمی شود.

من همیشه تولید کنندگان درب های اتوماتیک را به منظور انطباق تولید درب های مدرن شامل سیستم های حسگر چندگانه  با استانداردهای فعلی مورد بررسی قرار می دهم. این دستگاه ها شامل سنسور حرکت و فشار از طرح های مختلف و انواع اطلاعات ورودی به کنترل موتور.می باشد. سنسور ورودی دستگاه معادل با حواس انسان است که اطلاعات را در مغز ما فراهم می کند و تنهاتفاوت اصلی، محدودیت های توانایی پردازش و عدم تفکر مستقل در کنترل موتور است.-

همه تولید کنندگان محصولات درب اتوماتیک تلاش می کنند تا دستگاه خود را به عنوان امن ترین معرفی کنند. یکی از اساسی ترین مشکلات سیستم های درب نصب شده این است که مدیریت ساختمان و یا صاحبان آنها نمی دانند که آسیب های جدی این سیستم ها چگونه می تواند باشد. تولید کنندگان درب معمولا در برنامه های صنعتی شرکت می کنند که استانداردهای عملکرد و عملیات ایمن مشخص و تعیین شده خبر دار بشوند . متأسفانه به نظر می رسد که بین بسیاری از ایده آل های طراحی تولید کننده و برنامه های نصب و نگهداری که به دنبال ارائه دهندگان خدمات مختلف و کاربران نهایی است، قطع ارتباط کامل وجود دارد.

با گذشت زمان سنسورهایی که به طور جدی آسیب دیده یا قطع شده مشخص میشود. ارائه دهندگان خدمات تعمیر و نگهداری، چه در خانه و چه در شرکت سرویس درب، اغلب تصمیم های بدی را می گیرند و از توصیه ها و الزامات پیشنهاد شده توسط تولید کنندگان درب های گردان پیروی نمی کنند. هنگامی که سرویس و مراقبت نامناسب رخ داده است، اساسا، درب گردان از ورودی حسی که برای محافظت از کاربران این سیستم های درب از آسیب طراحی شده، کور شده است.

تصمیم به استفاده از یک درب گردان دلایل متفاوتی می تواند داشته باشد. قفل هوا، الگوهای ترافیکی، معماران و طراحان که محصولات پیشرفته ای را طراحی می کنند و یک طرح خاص را ارائه می دهند، بخشی از دلایل متعدد برای انتخاب درب گردان هستند. اما در واقعیت، تعمیر و نگهداری و استفاده و سوء استفاده از پتانسیل بالقوه، درب های چرخشی را در دنیای واقعی جذاب تر از سایر انتخاب های درب اتوماتیک می کند. هنگام تصمیم به نصب هر نوع سیستم درب اتوماتیک، بسیار مهم است که جمعیت مشتریان و قابلیت های آنها را درک کنید. در بسیاری از کسب و کارهایی که سالمندان، یا افراد معلول را جذب می کنند، اغلب از موتورهای اسکوتر و صندلی های چرخ استفاده می شود. افراد سالمند اغلب با یک عصا یا واکر راه می روند و این دستگاه ها تحرک آنها را محدود می کنند. پیاده روی یا سوار شدن در یک مسیر دایره ای از یک درگاه چرخشی منجر به مشکلی می شود که باعث می شود ورود به ساختمان به طور قابل توجهی دشوارتر از راه رفتن از طریق یک سیستم کشویی،  یا نوسانی باشد.

یکی دیگر از تجربه های  من به عنوان متخصص آسیب های درب های اتوماتیک و درب کرکره ای اتوماتیک، این است که بسیاری از درب های چرخشی از زمان نصب اولیه به درستی کار نمیکنند. با این حال، مدیران توجه نکرده و اجازه می دهند که درب به غعالیت خود ادامه دهد. برخی از مدیران هتل ها و فروشگاه ها ادعا می کنند که وقتی نصب درب گردان انجام می شود، قبل از قرار دادن در ساختمان خراب بوده است. یا ادعا می کنند که هنگام نصب توسط افراد با تجربه انجام نشد. گاهی اوقات الزامات اتحادیه اعلام می کند که اعضای اتحادیه محلی سیستم های درب را نصب کنند. درب های نصب شده توسط تکنسین های آموزش دیده کارخانه به طور کلی بهتر از زمانی است که توسط یک فرد کم تجربه و آموزش ندیده باشد. همانطور که در بسیاری از دیگر مقالات من توضیح داده شده است، مستندات کاملی از تمام شرایط  و مسائل مربوط به نصب و خط مشی خدمات، برای شناسایی نقص در سیستم های درب اتوماتیک وجود دارد.

خلاصه:

درب های اتوماتیک چرخشی و کرکره های برقی سهم خود را در بازار دارند و احتمالا فروش و نصب آن ادامه خواهد داشت زیرا معماران، طراحان و تولید کنندگان مزایای آنها را ارتقا می دهند.

تولیدکنندگان پاسخگو و فعال هستند و در حال توسعه و ارتقاء ابزار ایمنی برای این محصولات هستند. بازرسی های کامل و منظم روزانه ایمنی یکی از وظایف مدیران و صاحبان اموال است که در آن درب های اتوماتیک را از هر نوعی که باشد انجام شود. در حالی که بازرسی های سالانه توسط سازمان های صنعتی انجام می شود، بازرسی روزانه تنها آزمون درستی از ویژگی های عملیاتی درب است.

عموم مردم نمی دانند که یک سطح مشخص از آگاهی برای استفاده از سیستم های اتوماتیک درب و درب های کرکره ای اتوماتیک لازم است. امروز به طور مداوم با استفاده از تلفن ها و دستگاه های ارتباطی بی سیم آگاهی شما از محیط اطراف کم شده و توجه شما به محل فیزیکی خودتان کاهش می یابد. به دلایل حواس پرتی های زیادی که به خاطر استفاده از تلفن های همراه و پیام های متنی در هنگام رانندگی پیش می آید بسیاری از دولت ها آن را ممنوع کرده اند، مردم باید آگاه باشند که مسئولیت شخصی و افزایش سطح آگاهی برای رفاهشان است. شایان ذکر است که وقتی شما پریشان هستید، ادراک، درک و واکنش به شرایط فوری توسط شما ضعیف می شود.

ارزیابی مناسب از مشتریانی خود داشته باشید و برای نصب درب اتوماتیک و یا کرکره اتوماتیک بهترین انتخاب را داشته باشید.

 

مطلب پیشنهادی مرتبط: درب اتوماتیک آرتا در

مطلب پیشنهادی مرتبط: اجزای اصلی درب اتوماتیک

مطلب پیشنهادی مرتبط: درب اتوماتیک الکترومکانیکی

مطلب پیشنهادی مرتبط: تعمیرات درب اتوماتیک

مطلب پیشنهادی مرتبط: درب اتوماتیک ضد حریق

مطلب پیشنهادی مرتبط: درب اتوماتیک ضد سرقت

مطلب پیشنهادی مرتبط: درب اتوماتیک هوشمند

مطلب پیشنهادی مرتبط: درب اتوماتیک هیدرولیکی

مطلب پیشنهادی مرتبط: درب اتوماتیک خروج اضطراری

مطلب پیشنهادی مرتبط: درب اتوماتیک اسلایدینگ

مطلب پیشنهادی مرتبط: درب اتوماتیک رول آپ

مطلب پیشنهادی مرتبط: درب اتوماتیک اتاق عمل

مطلب پیشنهادی مرتبط: درب آشیانه هواپیما و هلیکوپتر

مطلب پیشنهادی مرتبط: درب اتوماتیک نیم گرد

مطلب پیشنهادی مرتبط: درب اتوماتیک پلی کربنات

مطلب پیشنهادی مرتبط: خدمات چاپ روی درب اتوماتیک

مطلب پیشنهادی مرتبط: درب اتوماتیک صنعتی کشویی

مطلب پیشنهادی مرتبط: درب اتوماتیک صنعتی سکشنال

مطلب پیشنهادی مرتبط: درب اتوماتیک صنعتی کرکره ای

مطلب پیشنهادی مرتبط: درب اتوماتیک پر سرعت های اسپید

مطلب پیشنهادی مرتبط: درب اتوماتیک راهبند

مطلب پیشنهادی مرتبط: درب اتوماتیک ریلی

مطلب پیشنهادی مرتبط: درب اتوماتیک زیر سقفی سکشنال

مطلب پیشنهادی مرتبط: درب اتوماتیک پارکینگ کرکره ای

مطلب پیشنهادی مرتبط: درب اتوماتیک کرکره ای فروشگاهی

مطلب پیشنهادی مرتبط: درب اتوماتیک صنعتی

مطلب پیشنهادی مرتبط: درب اتوماتیک پارکینگی

مطلب پیشنهادی مرتبط: درب اتوماتیک شیشه ای

مطلب پیشنهادی مرتبط: درب برقی کرکره ای

مطلب پیشنهادی مرتبط: درب برقی شیشه ای

مطلب پیشنهادی مرتبط: درب شیشه ای سکوریت

مطلب پیشنهادی مرتبط: درب ریموتی پارکینگ

مطلب پیشنهادی مرتبط: درب شیشه ای کشویی

مطلب پیشنهادی مرتبط: ایمنی درب های اتوماتیک

مطلب پیشنهادی مرتبط: تیغه های کرکره برقی

مطلب پیشنهادی مرتبط: کارکرد درب اتوماتیک پارکینگ

مطلب پیشنهادی مرتبط: درب اتوماتیک شیشه ای ریلی

مطلب پیشنهادی مرتبط: عملکرد ریموت کنترل درب اتوماتیک

مطلب پیشنهادی مرتبط: درب اتوماتیک آرتا در

مطلب پیشنهادی مرتبط: قیمت درب برقی پارکینگ

مطلب پیشنهادی مرتبط: قیمت درب کرکره ای پارکینگ

مطلب پیشنهادی مرتبط: قیمت درب کرکره برقی

مطلب پیشنهادی مرتبط: قیمت درب اتوماتیک شیشه ای

مطلب پیشنهادی مرتبط: قیمت درب شیشه ای

مطلب پیشنهادی مرتبط: قیمت درب ریموت دار کرکره ای

مطلب پیشنهادی مرتبط: قیمت درب برقی مغازه

مطلب پیشنهادی مرتبط: خرید درب اتوماتیک

مطلب پیشنهادی مرتبط: قیمت درب شیشه ای تاشو

مطلب پیشنهادی مرتبط: نمایندگی درب اتوماتیک

مطلب پیشنهادی مرتبط: نصب درب ریلی پارکینگ

مطلب پیشنهادی مرتبط: خدمات درب اتوماتیک

مطلب پیشنهادی مرتبط: نصب درب کرکره ای اتوماتیک

مطلب پیشنهادی مرتبط: خرید کرکره اتوماتیک

مطلب پیشنهادی مرتبط: نصب درب پارکینگی

مطلب پیشنهادی مرتبط: نصب کنترل راهبند پارکینگ

مطلب پیشنهادی مرتبط: نصب درب اتوماتیک پارکینگ

مطلب پیشنهادی مرتبط: نصب درب اتوماتیک

مطلب پیشنهادی مرتبط: نصب درب اتوماتیک صنعتی

مطلب پیشنهادی مرتبط: نصب درب اتوماتیک کرکره ای

3.9/5 (7 رای)
parking power door pricerolling power doorparking rolling door priceglass power door
chapta

با عضویت در سایت آخرین اخبار به شماره همراه شما پیامک شود

whatsappphone