درب اتوماتیک و کرکره اتوماتیکگروه خسروشاهی

یک شخص تازه کار چه چیز هایی را باید از نحوه کار آن بپرسد و چگونه نقص ها را تجزیه و تحلیل کند، شما را با اصول اولیه و نحوه عملکرد درب ها آشنا می کند. اولین گام آشنایی با کاربرد درب های اتوماتیک است.

یکی از شایع ترین تماس هایی که من در مورد صدمات ناشی از عملکرد غلط درب اتوماتیک کرکره ای دریافت می کنم با یک سناریوی بسیار متفاوت آغاز می شود: "مشتری من، که تقریبا هشتاد و یک ساله است، در لابی هتل بود و در حالی که سعی داشت از درگاه به پارکینگ برود، درهای کشویی به او برخورد کردند که باعث شد ران  او دچار شکستگی شود و یا مورد دیگر اینکه  پس از ورود به درب متحرک، درب به طور ناگهانی بسته می شود و یک کودک  کوچک بین پانل درب و قسمت ثابت درب ورودی گیر کرده و باعث شکستگی شانه های او میشود. »« دلایل این اتفاق ها چه می تواند باشد ؟ فکر می کنید مشتری بی دقتی کرده است؟ طراحی درب اشتباه بوده؟ چگونه می توان از این اتفاق ها پیشگیری کرد؟ این یک مشکل از نگهداری ؟ چه کسی فکر می کند که این اتفاق از عملکرد اشتباه درب است؟ "

در اکثر موارد، سیستم های درب اتوماتیک مدرن، چه در مدل های چرخشی، چه در مدل های دو جهته / کشویی، با توجه به اصول ایمنی طراحی شده است. متخصصان امنیتی برای طراحی درب های اتوماتیک وجود دارند که از ایمن بودن این محصولات مطمئن شده و آن را تضمین کنند. طرح های مختلف ورودی از جانب تولید کنندگان ارائه می شود تا عملیاتی ایمن و قابل اطمینان را تضمین کنند. این تولید کنندگان از صدها هزار سیکل مختلف در طراحی درب های خوداستفاده می کنند، و به طور کلی در مکان های عمومی قرار نمی گیرد و خود را از دید عموم مخفی میکنند  تا زمانی که  بفهمند محصولشان رضایت بخش و قابل اطمینان بوده. آنها باید استانداردهای ایمنی را که توسط دستورالعمل های استاندارد ملی آمریکا (ANSI) تعیین شده اند، در دستور کار خود قرار داده و آن ها را برآورده کنند.

درب های شناور (آنها در داخل و یا خارج در لولاهای ثابت باز می شوند) و درب های BYPASS (درب ها را از یکدیگر جدا می کنند، چه یک عدد چه دو جفت) که این نوع دارای ایمنی ترین سیستم در برابر شکستگی است. BEAM EYE ELECTRIC یک نوع حسگر است که برای اطمینان از اینکه اگر جسم در مسیر بستن درب در برابر بسته شدن آن قرار گرفت محافظت شوده مورد استفاده قرار می گیرد.  به عبارت دیگر،برای کنترل موتور درب یک سیگنال ارسال می شود که همه چیز روشن است و سپس درب را برای ایمن کردن، بدون ضربه زدن به هر چیزی فعال می کند. با این حال، اگر پرتو به طور ناگهانی قطع شود، یک سیگنال بلافاصله به دستگاه ارسال می شود تا اقدام بسته شدن آن را متوقف کند. علاوه بر این، سیستم های درب اتوماتیک معمولا یک سنسور INFRARED CURTAIN (سنسور حرکت یا سنسور حضور) را نیز دارند. در حالی که سنسور اپتیکی غیر قابل دیدن است، این نوع سنسور بسیار شبیه یک سر دوش عمل می کند، و شبیه اسپری یک فن آب است. این نوع سنسور معمولا در هر دو طرف درب قرار دارد. در درب های قدیمیتر، همچنین ممکن است با سنسور  MAT SLESS MATURE MATERIAL که حاوی حسگرها است برخورد کنید. هنگامی که این تشکها فشرده شده ( به وسیله ترافیک پا و یا یک چرخنده) سنسور سیگنال را به موتور کنترل درب می دهد تا بسته شدن یا باز شدن را در صورت نیاز انجام دهد.

 

سنسورهایی که در این نوع درب ساخته شده اند، در هنگام کار به طور تعاملی کار می کنند. آنها از طریق یک ریزپردازنده در واحد کنترل موتور، برای فعال کردن دستورات مختلف درب، ارتباط برقرار می کنند. علاوه بر این، در تابلوهای کنترل، مدارهای زمان تاخیری قرار دارند که درب ها را در حالت باز یا بسته نگه می دارند تا حسگرها پاک شوند یا درب ها خالی شده باشند. تعامل هارمونی این دستگاه ها و حساسیت آنها بسیار مهم است و اگر نظم کار درست باشد، ممکن است در حقیقت یک درگاه نادرست را مسدود سازد تا ازعبور عابر پیاده اطمینان حاصل شود. اگر این سنسورها غیرفعال شوند( به دلیل عدم وجود تعمیر و نگهداری منظم مناسب) درب ها می توانند به طور بالقوه خطرناک باشند.

سیستم های متحرک (موتورهای کنترل و روش های حمل و نقل) دستگاه های درب اتوماتیک و کرکره اتوماتیک از تولید کننده به سازنده متفاوت است، برخی از آنها پایدار و قابل اعتماد تر از دیگران هستند.بعضی از شرکت ها برای محصولات خود ممکن است از دنده های پلاستیکی و قطعاتی استفاده کنند که نصبت به سایر محصولات از دوام کمتری برخوردارند که این باعث می شود که درب های اتوماتیک غیر فعال شود یا کارایی آن پایین بیاید. در محصولات گران تر و با دوام تر، قطعات  استفاده شده در تولید باکیفیت تر و از دنده های زنجیره ای یا فولادی معمولا بر روی یک صفحه کنترل الکترونیکی پیشرفته تر قرار می گیرند تا عملکردهای ایمن درب ها را تضمین کنند.

علاوه بر سنسور های کنترل کننده، بسیاری از درب ها یک سوئیچ عملیاتی دستی  نیز دارند. این سوئیچ ها در ارتباط با سنسور باز کردن درب، با فعال کردن کنترل موتور، هنگامی که سنسور ها اطمینان حاصل می کنند که منطقه روشن است، کار می کنند.

پیچیده ترین سیستم درب اتوماتیک و یا درب های کرکره اتوماتیک بستگی به نوع بازتاب آن دارد. انواع درب ها با سیستم های پیچیده معمولا در فرودگاه ها، هتل ها و هر منطقه ای است که تلاش می کند بدون سر و صدا باشد. پیچیدگی این سیستم های درب بستگی به تعداد زیادی از سنسورهای ایمنی و کنترل های موتور دارند. علاوه بر انواع دستگاههایی که قبلا ذکر شد، این دربهای چرخشی دارای سنسورهای تقسیم شده در لبه های جلویی درب یا پانل های ثابت، جهت تعیین سرعت چرخش درب و پرتوهای بیشتری برای غیرفعال کردن درب (اگر به دلایلی یک شی یا فرد در حال تلاش برای ورود به درگاه در زمان نامناسب است) و یک دستگاه توقف اضطراری برای متوقف کردن  بدون تاخیر چرخش درب هستند. معمولا سوئیچ های دستی می تواند برای کاهش سرعت چرخش درب (مانند اوقاتی که برای استفاده از صندلی چرخدار و دستگاه های نظارت برای نشان دادن شرایط عملیات درب به کارکنان تعمیر و نگهداری است ) نیز استفاده شود. این درهای چرخشی اغلب حافظه هم دارند که خطاهای عملکردی را برای بازیابی آینده توسط پرسنل خدمات ضبط می کنند.

 

با تمام این وسایل ایمنی در این دربها چرا بسیاری آسیب می بینید؟ طراحی ضعیف،  نظارت ضعیف،  کمبود تعمیر و نگهداری هزینه؟ بسیاری از این عوامل در ایجاد آسیب ها نقش دارند. طراحی ضعیف معمولا دلیل اصلی آسیب نیست. پس از تولید و نصب هزاران درب در طول 25 سال گذشته و انجام نصب و تعمیر و نگهداری در تمام انواع درب ها، اکثریت قریب به اتفاق درب ها یک کتابچه راهنما دارند که دستورالعمل های توصیه شده را ارائه می کند.  ساده ترین درب های اتوماتیک کرکره ای هم نیاز به بررسی ایمنی روزانه دارد. برچسب های هشدار دهنده سیستم های درب اغلب توسط مدیران فراموش شده یا نادیده گرفته می شوند که باید بازرسی، مراقبت و نگهداری این درب ها را به طور جدی تر انجام دهند.

هنگامی که نصب یک درب اتوماتیک تکمیل می شود، باید یک رونمایی رسمی از محصول توسط نصب کننده یا سازنده، و همچنین یک سرویس گسترده و منحصربفرد تعمیر و نگهداری به مالک یا تیم مدیریت ساختمان داده شود. مدیریت باید اطمینان حاصل کند که آموزش های کارکنان برای قبول مسئولیت این محصولات کافی است یا خیر. دستورالعمل های دقیق که مسئولیت های مالک / کاربر را برای تضمین ایمن بودن سیستم درب اتوماتیک مشخص می کنند معمولا توسط تیم نصب و راه اندازی ارائه می شود. این دستورالعمل ها نشان می دهد فواصل مورد انتظار سرویس توصیه شده برای سیستم های درب، چک های ایمنی روزانه، عملیات نرمال، ویژگی های خاص و همچنین پیشنهاد برای عقد قرارداد خدمات با نصب کننده برای انجام دوره تعمیر و نگهداری و تنظیمات، انجام شده است. نصب و راه اندازی های جدید برای انتقال مالکیت ساختمان اغلب منجر به بروز مشکلات امنیتی این درب ها می شود.

در بعضی مناطق برای تعمیر و نگهداری، چسباندن و تمیز کردن لنز های تماسی چشم برای ایمنی لازم است.این نگهداری  ممکن است به صورت روزانه باشد که بستگی به خاک و آلودگی منطقه و شرایط آب و هوایی دارد. تشخیص مدت زمان تعمیر و نگهداری از طرف کاربران نهایی امکان پذیر نیست و نیاز به نظر متخصص آن حرفه دارد. در اغلب موارد نگهداری اصولی درب اتوماتیک چیزی است که باید به صورت روزانه مورد توجه قرار گیرد . چندین تولید کننده درب اتوماتیک و کرکره اتوماتیک ابراز کرده اند  که محصولاتشان باید روزانه بررسی و مورد آزمایش و ارزیابی قرار بگیرد. این مراقبت و چک کردن ها باید توسط پرسنل آموزش دیده انجام شود. آموزش را می توان در قالب اطلاعات آنلاین، برنامه های ویدئویی و در خانه توسط تکنسین های معتبر به دست آورد.

 

در پیگیری خدمات، اول صاحب و سازنده تجهیزات اصلی مورد بررسی قرار  می گیرد و بررسی می شود این تقصیر تعمیر کاران بوده یا  مستقیما به صاحب اموال مرتبط است.  من در بسیاری از موارد فهمیدم که مقصر اصلی صاحب درب است که کارکنان تعمیر و نگهداری ای که به درستی آموزش ندیده اند یا پرسنل غیر حرفه ای را انتخاب کرده است.

آنها تصمیم گرفته اند تا توصیه های  تولید کننده را تا آنجا که به خدمات و تعمیر و نگهداری است نادیده بگیرند و برای کم شدن هزینه های خود از تکنسین های آموزش دیده غیر حرفه ای و نابلد استفاده کنند. این قضیه در تاسیسات دولتی مانند فرودگاه ها و ساختمان های دادگاه ، سوپرمارکت ها، رستوران ها نیز رخ می دهد.

دلیل نادیده گرفتن خدمات تعمیرات  نگهداری صرفا اقتصادی است و معمولا در محدوده مسئولیت بسیاری از فروشگاه های زنجیره ای و محل های تجاری قرار نمی گیرد. آنها عملکرد صحیح این درب ها را مهم نمی دانند، زیرا برای آن ها مهم این است که چگونه اجناس قفسه های خود را ذخیره کنند.

 

مطلب پیشنهادی مرتبط: درب اتوماتیک آرتا در

مطلب پیشنهادی مرتبط: اجزای اصلی درب اتوماتیک

مطلب پیشنهادی مرتبط: درب اتوماتیک الکترومکانیکی

مطلب پیشنهادی مرتبط: تعمیرات درب اتوماتیک

مطلب پیشنهادی مرتبط: درب اتوماتیک ضد حریق

مطلب پیشنهادی مرتبط: درب اتوماتیک ضد سرقت

مطلب پیشنهادی مرتبط: درب اتوماتیک هوشمند

مطلب پیشنهادی مرتبط: درب اتوماتیک هیدرولیکی

مطلب پیشنهادی مرتبط: درب اتوماتیک خروج اضطراری

مطلب پیشنهادی مرتبط: درب اتوماتیک اسلایدینگ

مطلب پیشنهادی مرتبط: درب اتوماتیک رول آپ

مطلب پیشنهادی مرتبط: درب اتوماتیک اتاق عمل

مطلب پیشنهادی مرتبط: درب آشیانه هواپیما و هلیکوپتر

مطلب پیشنهادی مرتبط: درب اتوماتیک نیم گرد

مطلب پیشنهادی مرتبط: درب اتوماتیک پلی کربنات

مطلب پیشنهادی مرتبط: خدمات چاپ روی درب اتوماتیک

مطلب پیشنهادی مرتبط: درب اتوماتیک صنعتی کشویی

مطلب پیشنهادی مرتبط: درب اتوماتیک صنعتی سکشنال

مطلب پیشنهادی مرتبط: درب اتوماتیک صنعتی کرکره ای

مطلب پیشنهادی مرتبط: درب اتوماتیک پر سرعت های اسپید

مطلب پیشنهادی مرتبط: درب اتوماتیک راهبند

مطلب پیشنهادی مرتبط: درب اتوماتیک ریلی

مطلب پیشنهادی مرتبط: درب اتوماتیک زیر سقفی سکشنال

مطلب پیشنهادی مرتبط: درب اتوماتیک پارکینگ کرکره ای

مطلب پیشنهادی مرتبط: درب اتوماتیک کرکره ای فروشگاهی

مطلب پیشنهادی مرتبط: درب اتوماتیک صنعتی

مطلب پیشنهادی مرتبط: درب اتوماتیک پارکینگی

مطلب پیشنهادی مرتبط: درب اتوماتیک شیشه ای

مطلب پیشنهادی مرتبط: درب برقی کرکره ای

مطلب پیشنهادی مرتبط: درب برقی شیشه ای

مطلب پیشنهادی مرتبط: درب شیشه ای سکوریت

مطلب پیشنهادی مرتبط: درب ریموتی پارکینگ

مطلب پیشنهادی مرتبط: درب شیشه ای کشویی

مطلب پیشنهادی مرتبط: ایمنی درب های اتوماتیک

مطلب پیشنهادی مرتبط: تیغه های کرکره برقی

مطلب پیشنهادی مرتبط: کارکرد درب اتوماتیک پارکینگ

مطلب پیشنهادی مرتبط: درب اتوماتیک شیشه ای ریلی

مطلب پیشنهادی مرتبط: عملکرد ریموت کنترل درب اتوماتیک

مطلب پیشنهادی مرتبط: درب اتوماتیک آرتا در

مطلب پیشنهادی مرتبط: قیمت درب برقی پارکینگ

مطلب پیشنهادی مرتبط: قیمت درب کرکره ای پارکینگ

مطلب پیشنهادی مرتبط: قیمت درب کرکره برقی

مطلب پیشنهادی مرتبط: قیمت درب اتوماتیک شیشه ای

مطلب پیشنهادی مرتبط: قیمت درب شیشه ای

مطلب پیشنهادی مرتبط: قیمت درب ریموت دار کرکره ای

مطلب پیشنهادی مرتبط: قیمت درب برقی مغازه

مطلب پیشنهادی مرتبط: خرید درب اتوماتیک

مطلب پیشنهادی مرتبط: قیمت درب شیشه ای تاشو

مطلب پیشنهادی مرتبط: نمایندگی درب اتوماتیک

مطلب پیشنهادی مرتبط: نصب درب ریلی پارکینگ

مطلب پیشنهادی مرتبط: خدمات درب اتوماتیک

مطلب پیشنهادی مرتبط: نصب درب کرکره ای اتوماتیک

مطلب پیشنهادی مرتبط: خرید کرکره اتوماتیک

مطلب پیشنهادی مرتبط: نصب درب پارکینگی

مطلب پیشنهادی مرتبط: نصب کنترل راهبند پارکینگ

مطلب پیشنهادی مرتبط: نصب درب اتوماتیک پارکینگ

مطلب پیشنهادی مرتبط: نصب درب اتوماتیک

مطلب پیشنهادی مرتبط: نصب درب اتوماتیک صنعتی

مطلب پیشنهادی مرتبط: نصب درب اتوماتیک کرکره ای

3.6/5 (7 رای)
parking power door pricerolling power doorparking rolling door priceglass power door
chapta

با عضویت در سایت آخرین اخبار به شماره همراه شما پیامک شود

whatsappphone