درب اتوماتیک و کرکره اتوماتیکگروه خسروشاهی

سقف متحرک پارچه ای چیست؟

به دلیل پیشرفت علم و مدرن شدن جامعه تصور هیچ چیزی دور از ذهن نیست. در گذشته به دلیل نبود امکانات پیشرفته امکان استفاده کردن از تمام محیط وجود نداشت. با پدید آمدن سقف های متحرک اما بسیاری از مشکلات حل شد.

سقف متحرک پارچه ای شکلی از سقف های متحرک برقی است که به صورت کاملا ساده و به دور از هرگونه پیچیدگی، می توان آن ها را در مواقع دلخواه باز و بسته کرد.

اگر قصد خرید سقف متحرک پارچه ای را دارید پیشنهاد می کنیم تا انتهای مقاله همراه ما باشید؛ چرا که قصد داریم در ارتباط با مزایا، کاربردها و ویژگی های این سقف ها توضیحاتی کامل دهیم.

سقف متحرک پارچه ای در جنس های مختلفی همچون برزنت، ابریشم و... تولید و به بازار برای استفاده عرضه می شود.

 شاید در ابتدا ذهن شما با خواندن کلمه پارچه به این سمت کشیده شده باشد که پارچه های به کار برده شده در این سقف ها نخی بوده و به راحتی در برابر باد و باران آسیب می بینند؛ در صورتی که چنین نیست و این پارچه ها در برابر هرگونه عوامل خارجی بسیار مقاوم هستند.

در محیط های تجاری و تفریحی استفاده از این سقف ها در تمامی فصول سال از جمله تابستان و زمستان بسیار متداول است؛ چرا که مردم را از تابش نور مستقیم خورشید و همچنین باران و برف در امان نگه می دارند.

این سقف ها به گونه ای طراحی شده اند که می توانند هم به صورت کامل باز و یا بسته باشند؛ علاوه بر این مورد امکان نورپردازی و تهویه مناسب را نیز دارند.

fabric-moving-roof

سقف متحرک پارچه ای

مزایای سقف متحرک پارچه ای

سقف های متحرک پارچه ای طول عمر بالایی را دارند و برای مدت زمانی طولانی امکان استفاده از آن ها وجود دارد.

نکته بسیار مهمی که وجود دارد این موضوع است که طول عمر سقف متحرک پارچه ای با کیفیت پارچه به کار برده شده در ساخت این سقف ها رابطه ای مستقیم را دارد.

قیمت مناسبی را دارند و هر شخص با هر بودجه ای قادر به خرید این سقف ها می باشد. یکی از ویژگی های مثبتی که سقف های پارچه ای در مقایسه با دیگر سقف های متحرک دارند؛ در این است که وزنی بسیار سبک را دارند.

اگر قصد استفاده از سقف متحرک پارچه ای در کافی شاپ، رستوران و سایر مراکز تفریحی را دارید باید این مورد را بدانید که امکان نورپردازی کردن درون این سقف ها را دارید. به وسیله این نورپردازی می توانید توجه بسیاری از مردم را جلب کنید.

زیبایی سقف های متحرک موردی انکار ناپذیر است. استفاده از سقف متحرک پارچه ای جلوه بی نظیری را به محیط می دهد.

این سقف ها عایقی در برابر سرما و گرما محسوب می شوند و در جلوگیری از هدر رفت انرژی نقشی مهم را ایفا می کنند.

fabric-moving-roof

سقف متحرک

دلایل خرید سقف متحرک

سقف های متحرک به سبب کاربردی که دارند این روزها بسیار مورد استفاده قرار می گیرند.

بسیاری از افراد تمایل دارند تا در فصل تابستان اوقات خود را در محیط سرباز سپری کنند؛ نور خورشید اما می تواند یک معضل بسیار بزرگ باشد.

سقف های متحرک پارچه ای می توانند به عنوان یک سایه بان عمل کنند و از اشعه های مضر خورشید جلوگیری کنند.

بسیاری از مراکز تفریحی و تجاری برای رفاه حال مشتریان خود اقدام به قرار دادن میز و صندلی در محیط های سرباز کرده اند.

 نور خورشید در تابستان و همچنین باران و برف در فصل زمستان می تواند به این وسایل آسیب بسیار زیادی را وارد نماید.

سقف های متحرک پارچه ای می توانند مانند سپری باشند که از آسیب رسیدن به این وسایل جلوگیری کنند.

نحوه ارزیابی سقف متحرک

متاسفانه در نگاه اول نمی توان قضاوت درستی در خصوص کیفیت سقف های متحرک پارچه ای داشت.

برای این که بتوانید از خرید خود به طور طولانی مدت استفاده کنید نیاز است تا قبل از خرید به چند مورد اهمیت ویژه ای را دهید؛ در ادامه به معرفی این عوامل می پردازیم.

پارچه سقف متحرک از مهم ترین فاکتورهایی است که در هنگام خرید باید به آن توجه خاصی شود. همان طور که در ابتدای مقاله به آن اشاره شد جنس پارچه های متحرک از برزنت و یا pvc است.

اگر جنس پارچه ای که می خرید با کیفیت باشد حداقل برای مدت 1 سال امکان استفاده از آن را دارید. در صورتی که پارچه این سقف ها کیفیتی مطلوب را نداشته باشد ظرف مدت زمان کوتاهی به سرعت از بین خواهد رفت.

موتور سقف های متحرک نیز فاکتور بعدی در این سقف ها می باشد. از آن جایی که سقف متحرک پارچه ای به وسیله نیروی برق و موتور باز و بسته می شود، نیاز است تا موتور کیفیت بالایی را داشته باشد.

یراق آلات به کار رفته در ساخت این سقف ها نیز سومین فاکتور مهم می باشد. برای نصب این سازه نیاز است تا از یراق آلات درجه یک استفاده شود تا بتوان به صورتی طولانی مدت از آن ها استفاده کرد.

fabric-moving-roof

سقف جمع شونده

chapta

با عضویت در سایت آخرین اخبار به شماره همراه شما پیامک شود

whatsappphone