درب اتوماتیک و کرکره اتوماتیکگروه خسروشاهی

در این‌ مقاله می‌خواهیم در رابطه با سایبان پارچه ای متحرک صحبت کنیم. اگر در رابطه با کاربرد و مزایای این نوع سایبان ها اطلاعاتی ندارید تا پایان این مطلب همراه ما باشید زیرا قصد داریم اطلاعات مفیدی در این‌ زمینه به شما ارائه دهیم.

 سایبان ها جزو وسایلی ضروری در نقاط جنوبی و شمالی کشور هستند و می توانند امنیت محیط را حفظ کنند.

                                                

fabric-retractable-canopy

سایبان پارچه ای متحرک

سایبان پارچه ای متحرک چیست

سایبان پارچه ای متحرک همانطور که از‌ نامش پیدا است یک سایبانی می باشد که از جنس پارچه با کیفیت و مرغوب تولید شده است.

 با استفاده از سایبان می توان یک فضای ایمن ایجاد کرد. به این طریق و با استفاده از‌سایبان می توانید از فضای موجود استفاده بهینه نمایید.

از این سایبان ها در مکان هایی استفاده می شود که نیاز است سایبان باز و بسته شود. می‌توان سایبان را جزو اثر های هنری در ساختمان دانست. این سایبان ها می توانند معماری ساختمان را نیز زیبا کنند.

جنس پارچه سایبان ها نیز متفاوت است. پارچه های برزنتی، پی‌وی سی، پنبه ای، پلی استر و جزو جنس هایی می باشند که در تولید سایبان استفاده می شوند.

 از این نوع سایبان پارچه ای متحرک در رستوران، بالکن، تراس، ویلا، تالار و استفاده می شود. می توان گفت تولید اولین سایبان ها متعلق به مصر باستان می‌ باشد.

در این زمان به علت گرمای زیاد افراد برای پادشاهان سایبان هایی درست کرده بودند که در معرض آفتاب شدید قرار نگیرند و بتوانند در زیر سایه آن استراحت کنند.

 به مرور زمان شکل اولیه و جنس این نوع سایبان ها تغییر کرد و به شکلی که امروزه مشاهده می‌ کنید در آمده است.

مزایای استفاده از این وسیله

استفاده از سایبان پارچه ای متحرک مزایای زیادی دارد. سایبان متحرک این امکان را به افراد می دهد که از نفوذ گرما در فصل گرم‌ سال و زمان هایی که نور خورشید بسیار شدید است و یا نفوذ آب در زمستان ها که بارش برف و باران است، جلوگیری شود.

 همچنین استفاده از سایبان ها به حفظ و ماندگاری بهتر وسایل کمک می‌ کند. با جلوگیری از تابش مستقیم نور خورشید به وسایلی مانند فرش و مبل و می توان طول عمر آن ها را افزایش داد.

اگر فضایی برای نشستن در محیط بیرون ندارید با استفاده از سایبان پارچه ای متحرک می توانید یک محل کوچک مانند آلاچیق درست کنید و از آن استفاده نمایید.

همچنین مواقعی که قصد دارید آفتاب بگیرید و از نور خورشید استفاده کنید می توانید به راحتی این سایبان را بسته و از تابش پرتوهای خورشید بهره مند شوید.

                fabric-retractable-canopy                                              

سایبان پارچه ای متحرک

سایبان های ثابت نیز وجود دارند که برای محیط هایی مانند پارکینگ ها مناسب می باشند. در فضاهایی‌مانند پارکینگ دیگر‌ نیازی به متحرک بودن سایبان نیست.

زیرا سایبان باز و بسته نمی شود و به صورت ثابت بر سر جای خود باقی می ماند. در این صورت خرید سایبان‌ متحرک کاری بیهوده است و باید از سایبان ثابت استفاده شود.

سایبان پارچه ای متحرک خود به دو صورت می باشد. سایبان دستی و سایبان برقی جزو سایبان های متحرک‌ می باشند. نوع دستی آن به صورت مکانیکی باز و بسته می شود.

اما نوع برقی آن دارای موتور می باشد و به وسیله یک ریموت کنترل باز و بسته می شود. شما با توجه به نیاز و خواسته خود می توانید هر کدام از این دو مدل را که تمایل دارید سفارش دهید و از مزایای آن بهره مند شوید.

جمع بندی

سایبان پارچه ای متحرک یک امکان عالی برای افراد است که بتوانند محیط‌ مورد نظر خود را بهینه و کاربردی کنند و از آن استفاده‌ نمایند.

شرکت های مختلفی هستند که این نوع سایبان را با کیفیت خوب به بازار عرضه می‌ کنند. شما با کمی تحقیق می توانید یک محصول با کیفیت و مناسب سلیقه و بودجه خود تهیه کنید.

 سایبان ها مخصوصا در مناطق شمالی و جنوبی کشور بسیار پرکاربرد هستند. زیرا می توانند یک فضای امن و ایمن را برای افراد به وجود آورند.

بهتر است اگر فضای بزرگی‌ را قصد دارید به سایبان‌ مجهز کنید از سایبان متحرک برقی استفاده نمایید.

 به این ترتیب با استفاده از ریموت کنترل می توانید در کسری از ثانیه سایبان را باز و بسته نمایید. به این طریق دیگر‌ نیازی به زحمت فراوان و یا صرف وقت و انرژی زیاد نمی باشد.

 البته به یاد داشته باشید که خرید این نوع سایبان ها نیازمند تحقیق و بررسی بسیار است.‌

زیرا باید محصولی خریداری نمایید که کیفیت بالایی داشته باشد و تا چندین سال بتواند بدون هیچ ایراد و یا مشکلی کار کند.

امید است با این مطالب توانسته باشید اطلاعات مفیدی در رابطه با سایبان پارچه ای متحرک کسب نمایید. همچنین بتوانید یک خرید درست و مطمئن داشته باشید و به طور مداوم از این وسیله در مواقع لزوم استفاده نمایید.

chapta

با عضویت در سایت آخرین اخبار به شماره همراه شما پیامک شود

whatsappphone