درب اتوماتیک و کرکره اتوماتیکگروه خسروشاهی

سقف پارچه ای جمع شونده چیست و چه کاربردی دارد؟ شاید این سوال برای شما هم‌ پیش آمده باشد که این سقف چیست و اصلا در چه مکان هایی نصب می شود.

ما در اینجا هستیم تا به سوالات شما در این‌ زمینه پاسخ دهیم. با رسیدن به پاسخ این پرسش می‌ توانید یک انتخاب درست در زمینه خرید سقف پارچه ای جمع شونده داشته باشید و کیفیت را مهمان محیط مورد نظر خود کنید.

همچنین می‌ توانید از مزایای این نوع سقف های متحرک بهره مند  شوید و از محیط خود بهترین استفاده را کنید.

          retractable-moving-roof                                              

  سقف پارچه ای جمع شونده

سقف پارچه ای جمع شونده چیست؟

سقف پارچه ای جمع شونده نوعی از سقف های متحرک می باشد. این سقف که امروزه کاربرد زیادی دارد در محیط هایی نصب می شود که افراد می خواهند در مواقع لزوم‌ سقف را جمع کنند.

این سقف را می توان یک پوشش دانست که از آلومینیوم و پارچه تشکیل شده است. این سقف به واسطه موتوری که درون خود دارد جمع می شود. این سقف یک پوشش مناسب برای جلوگیری از تابش مستقیم نور خورشید، بارش باران و برف و می‌باشد.

سقف ‌پارچه ای طی سالیان گذشته توانسته است امتحان خود را پس بدهد و در محیط های بزرگ‌ و کوچک کارایی بالایی داشته باشد.

 این سقف‌ مزیت های زیادی دارد که در ادامه به بررسی این مزیت ها خواهیم‌ پرداخت. می توان گفت حرکت باز و بسته شدن سقف پارچه ای جمع شونده بر روی ریل هایی که در زیر آن نصب است اتفاق می افتد.

زمانی که فرد با استفاده از ریموت کنترل به موتور فرمان باز و یا بسته شدن می دهد این سقف بر روی ریل ها حرکت کرده و وظیفه خود را انجام‌ می دهد.

مزیت های این سقف

سقف پارچه ای جمع شونده مزیت های زیادی دارد.

همین مزیت ها نیز سبب شده است تا افراد زیادی چندین سال از آن استفاده کنند و فضا های خود را به این نوع سقف‌ مجهز نمایند.

یکی‌ از‌ مزیت های رایج این‌ محصول جلوگیری کردن از‌ تابش نور آفتاب و بارش برف و باران می‌ باشد. شما می توانید بدون هیچ‌ چتری در زیر باران زمستانی نشسته و از‌ محیط اطراف خود لذت ببرید.

سقف پارچه ای جمع شونده ضد آب بوده و از مقاومت خوبی نیز در برابر وزش باد برخوردار می باشد. این سقف ها را می توان به دیوار نصب کرد و یا به صورت خود متکی آن ها را دایر کرد و از مزایای آن استفاده نمود.

          retractable-moving-roof                                               

  سقف پارچه ای جمع شونده

در نظر داشته باشید اگر‌ سقف شما تا ۵۰ متر مربع‌ باشد در استفاده از سقف پارچه ای جمع شونده تنها از یک موتور بهره برده می‌ شود.

 اما متراژ های بالاتر باید به تعداد موتور ها افزوده شود تا قدرت لازم‌ و کافی برای جمع شدن سقف ایجاد شود.

 این‌ پارچه باید بسیار با کیفیت و مرغوب باشد. در حین‌ جمع شدن پارچه این سقف ها به صورت چین دار جمع می شوند و به زیر قاب آلومینیومی خود با نظم قرار می‌ گیرند.

همین نوع سقف ها نیز بر اساس شرکت های سازنده شان دارای مدل ها و نوع های‌ متفاوت و مختلفی می باشند.

فرد با توجه به سلیقه خود و پتانسیل فضای موجود می تواند یک مدل از این سقف ها را انتخاب کرده و نصب نماید و از‌ مزیت های آن استفاده کند. به این ترتیب‌ می تواند آرامش و آسایش را برای خود به وجود آورد.

جمع بندی

در مطالب بالا توضیحاتی در رابطه با سقف پارچه ای جمع شونده ارائه دادیم. این سقف های‌ متحرک در جنس ها و مدل های‌ مختلفی وجود دارند.

اما می توان‌ گفت نوع پارچه ای آن ها سبک تر بوده و نصب و اجرای راحت تری نسبت به سایر جنس های دیگر دارد. از این نوع سقف ها می توان در کافه ها و رستوران ها و تراس ها و استفاده کرد.

 با وجود این سقف می توان علاوه بر قرار گرفتن در فضای بیرون از هوای طبیعی نیز لذت برد. باز و بسته شدن این سقف ها در کسری از ثانیه با یک ریموت کنترل انجام‌ می‌ گیرد.

 البته باید برای نصب این نوع سقف از‌ تکنسین های با تبحر و با تجربه استفاده کنید. به این ترتیب می توانید  بهترین نوع سقف متحرک را با توجه به فضای مدنظرتان بدون هیچ‌ مشکلی نصب کنید.

            retractable-moving-roof                                              

سقف پارچه ای جمع شونده

در این مقاله قصد داشتیم تا شما بهتر و بیشتر با مبحث سقف پارچه ای جمع شونده آشنا شوید. به این ترتیب اگر اقدام به خرید این نوع سقف ها را کردید می توانید با دید باز و با آگاهی اقدام‌ به خریدی درست و به صرفه کنید.

استفاده از امکانات و وسایل رفاهی که در اختیار انسان ها است سبب می شود که زندگی راحت تر و بدون مشکل باشد. پس بهتر است از این امکاناتی که در اختیار است بهترین استفاده را نمایید.

chapta

با عضویت در سایت آخرین اخبار به شماره همراه شما پیامک شود

whatsappphone