درب اتوماتیک و کرکره اتوماتیکگروه خسروشاهی

سقف متحرک حیاط چیست؟

گسترش زندگی آپارتمان نشینی باعث شده تا بسیاری از مردم به دنبال صرف وقت خود در هوای آزاد باشند. برای این که بتوان اوقات خوشی را در فضای آزاد سپری کرد نیاز است تا برخی از اقدامات صورت پذیرد.

به طور مثال در فصل زمستان که هوا سرد است و احتمال بارندگی در هر لحظه وجود دارد نمی توان با خیالی راحت در فضای آزاد زمانی را سپری کرد.

در فصل تابستان نیز این قضیه وجود دارد. از آن جایی که تابش نور خورشید در این فصل بسیار آزار دهنده است نمی توان مدت زمانی طولانی در فضای آزاد حضور داشت.

با گسترش علم و پیشرفتی که تکنولوژی در چند سال اخیر داشته است برای حل این مشکل راه حل های بسیاری ارائه شده است. سقف متحرک حیاط یکی از این راه حل ها می باشد که به وسیله آن می توان یک سپری امنیتی در برابر گرما و سرما ایجاد کرد.

 امکان استفاده از سقف متحرک حیاط در تمامی حیاط ها وجود دارد و هیچ محدودیتی از این بابت برای افراد مصرف کننده وجود ندارد. اگر حیاط منزل شما یک مکانی دنج برای استراحت است اما از ترس مواردی که گفته شد از آن استفاده نمی کنید، پیشنهاد می کنیم ادامه مقاله را از دست ندهید.

yard-retractable-roof

سقف متحرک حیاط

انواع سقف متحرک حیاط

به دلیل استقبال بیش از اندازه ای که مردم برای خرید سقف های متحرک حیاط داشتند، این سقف ها در انواع و اقسام مختلفی تولید شدند؛ همین موضوع باعث شد تا هر شخص با هر سلیقه ای امکان خرید این سقف های متحرک را داشته باشد. سقف های متحرک حیاط در چهار نوع متفاوت ساخته شده اند.

اولین نوع از این سقف ها را می توان سقف متحرک پلی کربنات دانست. این سقف ها زیبایی بی نظیری را به محیط می دهند و علاوه بر این مورد مقاوم بسیاری بالایی را نیز دارند.

این نوع از سقف ها از قطعات پلی کربنات و پروفیل های آلومینیومی ساخته شده اند. به سبب جنسی که این سقف ها دارند، قیمت به مراتب بالاتری را نسبت به دیگر سقف های متحرک در بازار دارند.

سقف متحرک پارچه ای از دیگر سقف های موجود در بازار است. این سقف ها قیمت بسیار ارزانی را دارند و هر شخصی امکان خرید آن ها را دارد.

یکی از ایراداتی که می توان به این سقف ها وارد کرد موضوع مقاومت آن هاست. سقف های پارچه ای به سبب جنسی که دارند در برابر بارش باران بسیار آسیب پذیر هستند.

اگر قصد استفاده از این سقف ها را دارید حتما در فصل زمستان آن ها را جمع آوری کنید تا دچار مشکل نشوید.

سقف متحرک حیاط حبابی نیز از دیگر سقف های محبوب این روزها به حساب می آید. ظاهر این سقف ها شبیه به شیشه است و شفافیت مثال زدنی را دارد. این سقف ها در برابر خطراتی همچون آتش سوزی مقاوم هستند و امنیت بسیار بالایی را نیز دارند.

سقف متحرک شیشه ای آخرین دسته از سقف های متحرک حیاط هستند. این نوع سقف ها زیبایی فوق العاده ای را دارند و در عین شیشه ای بودنشان مقاومت بالایی را دارند.

yard-retractable-roof

مزایای سقف شیشه ای

مزایای سقف های متحرک

 سقف های متحرک دارای مزایای بی شماری هستند که همین موضوع باعث شده تا توجه بسیاری از افراد را به خود جلب نمایند.

استفاده از سقف های متحرک در هر فصلی امکان پذیر است و هیچ گونه محدودیتی برای آن در نظر گرفته نشده است. کمبود جا یکی از مهم ترین مشکلاتی است که این روزها بسیاری از افراد با آن روبرو هستند. اگر قصد دارید تا از فضای حیاط بیش ترین استفاده را کنید بهتر است تا اقدام به نصب سقف متحرک حیاط کنید.

امکان اجرای این سقف ها در هر مکانی با هر متراژی وجود دارد، پس اگر مکانی که قصد نصب این سقف ها را دارید کوچک باشند جای نگرانی نیست چرا که می توانید این کار را انجام دهید.

سقف متحرک حیاط از وسایلی که درون تراس وجود دارند، محافظت می کند و نمی گذارد تا وسایل درون تراس آسیب ببینند.

عوامل تاثیر گذار در محاسبه قیمت سقف های متحرک

قبل از اقدام به انجام هرگونه عملی نیاز است تا شما مشخص کنید که قصد خرید کدام نوع سقف متحرک را دارید. بعد از انتخاب خود نوبت به تعیین قیمت می رسد تا بتوان در خصوص آن اظهار نظر کرد.

نوع سقف مهم ترین فاکتوری است که نقشی اساسی را در تعیین قیمت سقف متحرک حیاط ایفا می کند. همان طور که در قسمت قبل به آن اشاره شد سقف های پلی کربنات و شیشه ای قیمت بسیار بالاتری را نسبت به سقف های پارچه ای دارند.

متراژ سقف نیز از عوامل مهم و تاثیر گذار به حساب می آید. هر چقدر متراژ سقفی که قرار است تا سقف های متحرک در آن نصب شوند بیش تر باشد، طبعا قیمت بیش تری را خواهند داشت.

متریالی که در ساخت سقف ها از آن ها استفاده می شود از عامل های مهم تاثیر گذار دیگر است. هر چقدر متریال مرغوب تر و با کیفیت تر باشد، قیمت سقف متحرک نیز افزایش خواهد یافت.

yard-retractable-roof

سقف های شیشه ای

chapta

با عضویت در سایت آخرین اخبار به شماره همراه شما پیامک شود

whatsappphone