درب اتوماتیک و کرکره اتوماتیکگروه خسروشاهی

کرکره پلی کربنات چیست؟

کرکره ها یکی از انواع وسایل محافظتی هستند که برای حفظ امنیت در ساختمان، مرکز تجاری، مغازه ها و... مورد استفاده قرار می گیرند. این کرکره های برقی از پروفیل های آلومینیومی ساخته شده اند و به دلیل جنسی که دارند بسیار مستحکم هستند. کرکره پلی کربنات یکی از کرکره های مقاوم در بازار است که با نام کرکره های ضد سرقت نیز شناخته شده هستند.

کرکره های پلی کربنات از جنس شیشه هستند. بر خلاف ظاهر شیشه مانندی که دارند اما بسیار مستحکم هستند. بسیاری از مغازه های سطح شهر همچون طلا فروشی ها، صرافی ها و... از آن ها استفاده می کنند.

شاید در نگاه اول تصور کنید که این کرکره ها از جنس شیشه ساخته شده اند؛ اما در واقع این طور نیست چرا که کرکره پلی کربنات از آلومینیوم و پلی کربنات که از آن به عنوان فولاد پلاستیکی یاد می شود ساخته شده اند. اگر شغل حساسی مانند طلا فروشی دارید و نیاز دارید تا امنیت اجناس مغازه تان در اوقاتی که در مغازه حضور ندارید تامین شود؛ پیشنهاد ما به شما استفاده از کرکره پلی کربنات است. این کرکره ها مورد تایید نیروی انتظامی و پلیس نیز هستند.

شاید این طور تصور کنید که کرکره های آلومینیومی و کرکره های فولادی امنیت بسیار بالاتری را نسبت به کرکره های پلی کربنات دارند در صورتی که این یک تفکر کاملا غلط است.

polly-carbonated-shutter

کرکره پلی کربنات

مزایای استفاده از کرکره پلی کربنات

این کرکره ها علاوه بر این که جزئی از کرکره های ضد سرقت هستند؛ ضد حریق نیز می باشند. به راحتی می توان این کرکره ها را شستشو داد و نگهداری از آن ها نیز بسیار راحت است.

در برابر سرما و گرما عایق هستند و هیچ گونه آسیبی نمی بینند. در رنگ ها و اقسام مختلفی تولید می شوند و دست خریدار را برای خرید باز می گذارند. شفافیتی همچون شیشه دارند و هیچ نمای زشتی را به محیط نمی دهند. همچنین در برابر اشعه های مضر خورشید مقاومت بالایی را از خود نشان می دهند. به دلیل همین مقاومت بالایی که دارند نشکن و ضد ضربه هستند و به راحتی در هر مکانی قابل اجرا می باشند.

polly-carbonated-shutter

کرکره برقی

انواع کرکره های پلی کربنات

کرکره های پلی کربنات برقی هستند و به راحتی می توان از آن ها استفاده کرد. همان طور که در طی مقاله به این موضوع اشاره کردیم کرکره های پلی کربنات در انواع مختلفی تولید می شوند و هر کسی بنا به نیازی که دارد می تواند از آن ها استفاده کند. به طور مثال کرکره پلی کربنات شیشه ای که یکی از بهترین و در عین حال پرکاربردترین کرکره های موجود در بازار می باشد از شیشه یکسره تشکیل نشده است؛ بلکه از شیشه های مربعی کوچک که در کنار یکدیگر قرار دارند، ساخته شده است.

کرکره های پلی کربنات شفاف در دو نوع کرکره های شفاف زواری و کرکره ها شفاف لوله ای تقسیم می شوند. هر دو این کرکره ها برقی و اتوماتیک هستند. هر دو این کرکره پر طرفدار هستند و عملکرد یکسانی را دارند. در برخی موارد جزئی اما این کرکره ها با یکدیگر تفاوت دارند. به طور مثال در طول، عرض و قطر لوله ها با یکدیگر متفاوت است. همچنین به راحتی خراب نمی شوند و یا آسیب نمی بینند.

در مراکز فروشگاهی و تفریحی، پارکینگ ساختمان های اداری، بالکن ساختمان ها، پارکینگ ها و... از انواع کرکره های پلی کربنات استفاده می شود.

قیمت کرکره های پلی کربنات

فاکتورهای زیادی وجود دارند که تعیین کننده قیمت کرکره پلی کربنات هستند. از جمله مهم ترین مواردی که تاثیری مستقیم را بر روی قیمت کرکره پلی کربنات می گذارد کیفیت و جنس ماده به کار رفته می باشد. هر چقدر کیفیت و متریالی که در ساخت کرکره پلی کربنات از آن ها استفاده می شود؛ بالاتر باشد قیمت این کرکره ها نیز افزایش پیدا می کند. ضخامت تیغه ای که در ساخت کرکره ها مورد استفاده قرار می گیرد از دیگر عوامل مستقیم تاثیر گذار بر روی قیمت می باشد.

دو موردی که به آن ها اشاره شد از مهم ترین فاکتورهای تعیین کننده قیمت کرکره های پلی کربنات هستند؛ با این حال اما برخی از مردم فریب قیمت ارزان این کرکره ها را می خورند و دست به خرید آن ها می زنند. این را به خاطر داشته باشید که هیچ ارزانی بی دلیل نیست پس بهتر است کیفیت را نسبت به قیمت در اولویت قرار دهید.

اجرای کرکره پلی کربنات

نکته مهمی که نیاز است به آن اشاره شود مبحث اجرای این کرکره ها است. نصب کردن کرکره های پلی کربنات کار چندان سختی نیست. نکته مهمی که باید در نصب این کرکره ها به آن اشاره شود موضوع مهارت فرد نصاب است. درست است که اجرای این نوع کرکره ها به سبب وزن سبکی که دارند بسیار راحت تر از سایر کرکره هاست اما برای نصب آن نیاز به ظرافت و تجربه است.

در این مقاله از 0 تا 100 در خصوص کرکره پلی کربنات صحبت کردیم. امیدواریم از خواندن این مقاله لذت برده باشید.

poly-carbonated-shutter

کرکره اتوماتیک

 

مطلب پیشنهادی مرتبط: کرکره برقی آرتا در

مطلب پیشنهادی مرتبط: کرکره برقی پارکینگ

مطلب پیشنهادی مرتبط: کرکره برقی فولادی

مطلب پیشنهادی مرتبط: در کرکره ای پارکینگ

مطلب پیشنهادی مرتبط: کرکره برقی ضد سرقت

مطلب پیشنهادی مرتبط: کرکره برقی آرتا در

مطلب پیشنهادی مرتبط: هزینه کرکره برقی

مطلب پیشنهادی مرتبط: نمایندگی کرکره برقی

مطلب پیشنهادی مرتبط: قیمت کرکره برقی فولادی

مطلب پیشنهادی مرتبط: قیمت کرکره برقی پارکینگ

مطلب پیشنهادی مرتبط: خرید کرکره برقی

مطلب پیشنهادی مرتبط: قیمت هر متر مربع کرکره برقی

مطلب پیشنهادی مرتبط: قیمت درب کرکره برقی

مطلب پیشنهادی مرتبط: قیمت در کرکره برقی

5.0/5 (1 رای)
chapta

با عضویت در سایت آخرین اخبار به شماره همراه شما پیامک شود

whatsappphone