درب اتوماتیک و کرکره اتوماتیکگروه خسروشاهی

هزینه کرکره برقی بر چه اساسی تعیین می شود؟

کرکره های برقی به سبب مزایا و ویژگی های بی نظیری که دارند، این روزها انتخاب اول و آخر بسیاری از افراد برای خرید می باشند.

 در دنیای امروز به کرکره های برقی، کرکره های مدرن نیز گفته می شود. در گذشته به دلیل نبود امکانات پیشرفته بسیاری از مردم به ناچار مجبور به استفاده از کرکره های سنتی بودند.

کرکره های سنتی ایرادات بسیاری را داشتند اما با تمام این ایرادات جایگزین مناسبی برای آن ها وجود نداشت.

با گذر زمان و پیشرفتی که تکنولوژی داشت، کرکره های برقی طراحی و تولید شدند.

این نوع از کرکره ها به سبب سهولتی که داشتند توانستند خیلی سریع رقیب قدیمی و سنتی خود را کنار بزنند و خود یکه تاز میدان باشند.

همین استقبال کافی بود تا سازندگان کرکره های برقی دست به طراحی، تولید و ساخت کرکره های برقی در انواع مختلفی بزنند.

همین موضوع ساخت کرکره ها در انواع مختلف باعث می شود تا هر شخصی با هر سلیقه ای و البته هر بودجه ای بتواند اقدام به خرید آن ها کند.

هزینه کرکره برقی بسته به عوامل و فاکتورهای مختلفی تعیین می شود و این طور نیست که تمامی کرکره های برقی یک قیمت مشخص را داشته باشند. در ادامه به بررسی این فاکتور ها می پردازیم؛ پس با ما همراه باشید.

rolling-shutter-cost

هزینه کرکره برقی

فاکتورهای مشخص کننده هزینه کرکره برقی

قبل از این که بخواهیم به توضیح فاکتورهایی که نقشی مستقیم را در تعیین قیمت کرکره های برقی دارند، بپردازیم نیاز است تا شما را با اجزای تشکیل دهنده کرکره های برقی آشنا کنیم.

کرکره های برقی از تیغه، موتور، ریل و سایر تجهیزاتی که نیاز است تا کرکره های برقی بر اساس آن ها ساخته شوند، ایجاد می شوند.

موتور از آن دست تجهیزاتی است که تاثیری مستقیم را در تعیین قیمت دارد. موتورها اصلی ترین و در عین حال اساسی ترین نقش را در تعیین هزینه کرکره برقی ایفا می کنند.

موتورها در دو نوع توبلار و ساید در بازار وجود دارند. البته ناگفته نماند موتور توبلار اضطراری و موتور ساید اضطراری زیر مجموعه ای از این موتورها به حساب می آیند.

موتورهای توبلار هزینه کم تری را نسبت به موتورهای ساید دارند و برای به حرکت درآوردن کرکره برقی های سبک همچون آلومینیوم مورد استفاده قرار می گیرند.

در مواقع قطع برق و نبود برق می توان با استفاده از دستی خلاص کن کرکره برقی را باز و بسته کرد.

موتورهای ساید در نقطه مقابل موتورهای توبلار قرار دارند. این نوع از موتورها هزینه بیش تری را دارند و برای باز و بسته کردن کرکره های سنگین همچون کرکره های فولادی مورد استفاده قرار می گیرند.

یکی از مزیت هایی که موتورهای ساید دارند در این است که دارای برق اضطراری هستند و در صورت نبود جریان برق نیز می توان کرکره های برقی را باز و بسته کرد.

rolling-shutter-cost

کرکره فولادی

تیغه کرکره برقی

تیغه کرکره برقی از دیگر اجزای تشکیل دهنده کرکره های برقی محسوب می شود. این نوع از تیغه ها در انواع مختلفی ساخته می شوند. در میان این تنوع اما برخی از تیغه ها وجود دارند که توانستند محبوبیتی بیش تر از حد تصور را پیدا کنند.

تیغه آلومینیومی دسته از تیغه های کرکره برقی به حساب می آید که از فلز آلومینیوم ساخته شده است. کرکره های آلومینیومی وزنی بسیار سبک را دارند و در عین حال بسیار مقرون به صرفه هستند.

اگر به دنبال یک خرید با قیمت مناسب هستید این گزینه می تواند یک انتخاب عالی برایتان باشد.

تیغه فولادی نیز از دیگر تیغه های کرکره فلزی محسوب می شود. این تیغه ها وزنی سنگین را دارند اما استحکام آن ها همانند کرکره های آلومینیومی بالاست.

در مقایسه با کرکره های آلومینیومی، کرکره های فولادی قیمت بیش تری را دارند. از ایراداتی که می توان به کرکره های فولادی وارد کرد موضوع ایجاد صداهای ناهنجار است. در هنگامی که این کرکره ها باز و بسته می شوند یک صدای ناهنجاری را تولید می کنند که گوش خراش است. برای حل این مشکل سازندگان اقدام به نصب ریل می کنند. اگر ریل ها با کیفیت باشند تا حد زیادی از ایجاد سر و صدا جلوگیری می کنند. 

تیغه های پلی کربنات را می توان بهترین نوع از تیغه های کرکره برقی دانست. این نوع از کرکره ها به سبب مقاومت و امنیت مثال زدنی که دارند، به کرکره های ضد سرقت مشهور هستند.

این نوع از کرکره ها ضد خش هستند و با گذر زمان دچار زنگ زدگی نمی شوند. اگر قصد خرید کرکره های پلی کربنات را دارید باید این نکته را بدانید که قیمت آن ها بسیار گران تر از کرکره های فولادی و آلومینیومی است.

نتیجه گیری

در این مقاله در مورد عواملی که در هزینه کرکره برقی تاثیر می گذارند، صحبت شد. نکته بسیار مهمی که نیاز به گفتن آن وجود دارد، این موضوع است که هیچ گاه مسائل مالی را در خرید کرکره های برقی در اولویت قرار ندهید و به کیفیت کرکره توجه ای ویژه را داشته باشید تا بتوانید از خرید خود طولانی مدت استفاده کنید.

rolling-shutter-cost

تنوع رنگ کرکره

مطلب پیشنهادی مرتبط: کرکره برقی آرتا در

مطلب پیشنهادی مرتبط: کرکره برقی پارکینگ

مطلب پیشنهادی مرتبط: کرکره برقی فولادی

مطلب پیشنهادی مرتبط: در کرکره ای پارکینگ

مطلب پیشنهادی مرتبط: کرکره برقی ضد سرقت

مطلب پیشنهادی مرتبط: کرکره برقی آرتا در

مطلب پیشنهادی مرتبط: کرکره پارکینگ

مطلب پیشنهادی مرتبط: کرکره مغازه

مطلب پیشنهادی مرتبط: کرکره پلی کربنات

5.0/5 (1 رای)
chapta

با عضویت در سایت آخرین اخبار به شماره همراه شما پیامک شود

whatsappphone