درب اتوماتیک و کرکره اتوماتیکگروه خسروشاهی

کرکره برقی فولادی چیست؟

بازار خرید کرکره های برقی فولادی در چند سال اخیر بسیار داغ تر از همیشه بوده است. سهولت در استفاده از کرکره برقی یکی از مزیت هایی است که باعث شده تا بسیاری از افراد به سمت خرید این کرکره ها بروند.

سازندگان کرکره های برقی به دلیل استقبالی که مردم از خرید این کرکره ها داشتند، دست به طراحی و ساخت کرکره های برقی در انواع و اقسام مختلفی زدند.

کرکره برقی فولادی یکی از انواع کرکره های برقی به شمار می آید که امکان استفاده از آن در هر محیطی ممکن است.

به سبب استحکام و دوامی که کرکره های برقی دارند، از آن ها به عنوان کرکره های ضد سرقت نیز یاد می شود. اگر قصد خرید کرکره های برقی فولادی را دارید پیشنهاد می کنیم تا انتهای مقاله همراه ما باشید تا اطلاعاتی مفید در اختیارتان قرار دهیم.

همان طور که در قسمت قبل به آن اشاره شد کرکره های فولادی یکی از انواع کرکره های برقی محسوب می شوند که جنس تیغه این نوع از کرکره ها از جنس فولاد می باشد. به دلیل استحکام مثال زدنی که این نوع از کرکره ها دارند در اکثر درب های ورودی از این نوع کرکره ها استفاده می شود.

در بین تمام کرکره هایی که در بازار موجود است کرکره های فولادی نسبت به همه آن ها مقاومت و استحکام بیش تری را دارند.

تیغه های فولادی که در ساخت کرکره های برقی از آن ها بهره برده می شود از جنس گالوانیزه می باشند. بر روی این تیغه های گالوانیزه یک روکش ضد خش کشیده شده است. به سبب مقاومتی که این نوع از کرکره ها دارند، تیغه های کرکره برقی فولادی طول عمر بسیار بیش تری را نسبت به دیگر تیغه ها دارند.

steel-rolling-shutter-price

کرکره برقی فولادی

مزایای استفاده از کرکره برقی فولادی

کرکره های فولادی در رنگ های مختلفی تولید و روانه بازار می شوند. به سبب همین تفاوت رنگی که دارند هر شخص با هر سلیقه می تواند از این کرکره ها استفاده کند. روکش هایی که در کرکره برقی فولادی از آن استفاده می شود الکترواستاتیک ضد خش است.

این نوع از کرکره ها یک سپر امنیتی محسوب می شوند. همان طور که در طی مقاله به کرات به آن اشاره شد کرکره های فولادی مقاومت بالایی را دارند که همین مقاومت بالا سبب می شود تا احتمال بروز خطر از جمله سرقت به عدد 0 برسد.

کرکره های فولادی در برابر فشار و ضربه مقاوم هستند و تقریبا با هیچ فشاری شکسته نمی شوند و آسیب نمی بینند.

این نوع کرکره ها در اثر گذر زمان هیچ گونه آسیبی نمی بینند و به نوعی جزئی از کرکره های ضد فرسایشی محسوب می شوند.

به دلیل کثیف شدن کرکره های برقی نیاز به شستشوی آن ها به صورت ماهانه وجود دارد. بسیاری از کرکره ها بعد از چند بار شستشو رنگ طبیعی خود را از دست می دهند؛ نقطه مثبت کرکره های فولادی در این است که با شتسشوی مستمر تغییر رنگ نمی دهند.

از اتلاف و هدر رفت انرژی جلوگیری می کنند. کرکره های فولادی به سبب ضخامتی که دارند مانند عایق عمل می کنند و نمی گذارند سرما و گرما از داخل محیط خارج شود.

امکان نصب کرکره برقی فولادی برای محیط هایی که طول و عرض 9 متری دارند، وجود دارد. اگر محیط بیش تر از 9 متر طول و یا عرض داشته باشد نمی توان از آن ها استفاده کرد.

steel-rolling-shutter-price

مزایای کرکره برقی

معایب کرکره های فولادی

هر وسیله ای در کنار مزایایی که دارد، دارای معایبی نیز است. کرکره برقی فولادی نیز از این قاعده مستثنی نیست. در ادامه به معرفی معایبی که کرکره های برقی دارند، پرداخته می شود.

تولید سر و صدا: در هنگامی که کرکره های برقی در حال باز و یا بسته شدن هستند، سر و صدایی را تولید می کنند. به دلیل همین تولید سر و صدای ناهنجار بیش تر توصیه می شود تا از کرکره های برقی فولادی در اماکن صنعتی استفاده شود.

هزینه بالا: دیگر ایراد کرکره های برقی را می توان موضوع هزینه آن ها دانست. کرکره های برقی هزینه بالایی دارند و هر شخصی با هر بودجه ای امکان خرید آن ها را ندارد.

قیمت کرکره های فولادی

برای تعیین محاسبه قیمت کرکره های فولادی عوامل بسیاری وجود دارند که وجود آن ها باعث می شود تا قیمت یک کرکره فولادی بالا و یا پایین رود.

متریال: اولین موردی که نقشی به سزا و تاثیر گذار را در تعیین قیمت کرکره برقی فولادی دارد موضوع متریال است. متریالی که در ساخت کرکره فولادی از آن ها استفاده می شود اگر با کیفیت باشد طبعا قیمت بیش تری را نیز دارد.

موتور کرکره های برقی: نیروی مورد نیاز جهت باز و بسته کردن کرکره های برقی توسط موتور تامین می شود. موتورهایی که توسط کشور آلمان ساخته می شوند؛ کیفیت مطلوب تری را دارند و به دلیل همین با کیفیت بودنشان گران تر از سایر موتورهای موجود در بازار هستند.

تعداد تیغه ها: تعداد تیغه های فولادی را می توان از دیگر فاکتورهایی دانست که نقشی مستقیم در تعیین قیمت کرکره برقی فولادی دارد.

steel-rolling-shutter-price

تیغه کرکره برقی

مطلب پیشنهادی مرتبط: کرکره برقی آرتا در

مطلب پیشنهادی مرتبط: کرکره پارکینگ

مطلب پیشنهادی مرتبط: کرکره مغازه

مطلب پیشنهادی مرتبط: کرکره پلی کربنات

مطلب پیشنهادی مرتبط: کرکره برقی آرتا در

مطلب پیشنهادی مرتبط: کرکره برقی پارکینگ

مطلب پیشنهادی مرتبط: کرکره برقی فولادی

مطلب پیشنهادی مرتبط: در کرکره ای پارکینگ

مطلب پیشنهادی مرتبط: کرکره برقی ضد سرقت

5.0/5 (1 رای)
chapta

با عضویت در سایت آخرین اخبار به شماره همراه شما پیامک شود

whatsappphone