درب اتوماتیک و کرکره اتوماتیکگروه خسروشاهی

کرکره مغازه چه کاربردهایی دارد؟

در مغازه های سراسر کشور، برای محافظت از اموال در برابر سارقان نیاز به نصب کرکره می باشد. با پیشرفت علم و تکنولوژی کرکره ها نیز از حالت قدیمی خود فاصله گرفتند و تبدیل به کرکره های مدرن شدند.

 کرکره مغازه در انواع مختلفی تولید می شوند و به بازار برای استفاده عموم مردم عرضه می شوند.

اگر قصد خرید کرکره مغازه را دارید پیشنهاد می کنیم ادامه مقاله را از دست ندهید چرا که اطلاعاتی مفید در خصوص انواع کرکره ها در اختیارتان قرار خواهیم داد.

store-shutter

کرکره مغازه

انواع کرکره مغازه

کرکره مغازه در دو نوع کرکره های دستی و کرکره های اتوماتیک و برقی تولید می شود. امکان استفاده از هر دو این کرکره ها وجود دارد.

کرکره های دستی: این نوع از کرکره ها همان طور که از نامشان پیداست به صورت دستی باز و بسته می شوند. از این کرکره ها به دلیل این که قدیمی شده اند استفاده چندانی نمی شود.

 این نوع کرکره ها جنسی آهنی داشتند و بسیار سنگین بودند. به دلیل همین سنگینی باز و بسته کردن آن ها مشکل بود.

کرکره های برقی: گونه ای دیگر از کرکره های مغازه، کرکره های برقی هستند. استفاده از این کرکره ها بسیار آسان است و به راحتی و تنها با فشردن یک دکمه باز و بسته می شوند.

کرکره های برقی امنیت بیش تری را نسبت به کرکره های دستی دارند. یکی از ویژگی های مثبتی که این نوع کرکره ها دارند در این است که در صورت نبود برق می توان به صورت دستی آن ها را باز و بسته کرد.

مزیت های کرکره مدرن مغازه نسبت به کرکره های قدیمی در چیست؟

کرکره های برقی امنیت بسیار بالایی را دارند. امنیت این نوع از کرکره ها به قدری بالاست که در تمامی مکان ها حتی بانک ها نیز از کرکره برقی استفاد می شود.

در مقابل اما کرکره های قدیمی هستند که به راحتی می توان قفل این نوع کرکره ها را شکست؛ پس امنیتی نمی توان برای این نوع از کرکره ها قائل شد.

در اکثر مغازه های تجاری از شیشه های سکوریت برای محافظت از مغازه استفاده می شود.

شیشه های سکوریت زیبایی فوق العاده ای را به محیط می دهند اما به تنهایی نمی توانند امنیت یک مغازه را تامین کنند چرا که شیشه به وسیله یک ضربه محکم به راحتی شکسته می شود.

 در چنین حالتی برای ایجاد امنیت نیاز است تا از کرکره های برقی استفاده شود.

store-shutter

کرکره برقی

جنس کرکره های مغازه از چیست؟

با گذشت زمان و به روز شدن سلیقه کرکره های مغازه نیز در انواع مختلفی تولید شدند. تنوع کرکره ها به قدری زیاد است که می تواند هر شخص با هر سلیقه ای را مجاب به خرید کند. کرکره های برقی علاوه بر این که در انواع مختلفی تولید می شوند، زیبایی خاصی را به محیط می دهند.

کرکره مغازه آلومینیومی: به جرئت می توان گفت 99 درصد از کرکره های مغازه که در کشور تولید می شوند از جنس آلومینیوم هستند. آلومینیوم به دلیل این که سبک هستند و در کنار سبک بودنشان قیمت مناسبی نیز دارند.

موتورها نیروی مورد نیاز برای باز و بسته کردن کرکره های برقی را تامین می کنند. از آن جایی که کرکره های آلومینیومی وزنی سبک را دارند برای باز و بسته کردن آن ها به موتور فشار بیش از اندازه ای وارد نمی شود.

کرکره مغازه فولادی: دسته دیگری از کرکره های مغازه را کرکره های فولادی تشکیل می دهند. کرکره های فولادی بسیار سنگین هستند اما مقاومت بالایی را نیز دارند و بسیار مستحکم هستند. این نوع از کرکره های مغازه نیز در انواع مختلفی تولید می شود.

کرکره مغازه پلی کربنات شیشه ای: تیغه این نوع از کرکره از شیشه و پلی کربنات ساخته می شود.

شاید پیش خود تصور کنید به دلیل این که در ساخت تیغه های این نوع از کرکره ها شیشه به کار رفته است امنیت بالایی را ندارد، در صورتی که چنین نیست؛ مقاومت و امنیت این نوع از کرکره ها بسیار بالاست.

 شاید برایتان جالب باشد بدانید که این نوع از کرکره ها ضد گلوله هستند و همین مورد سبب تمایز کرکره های پلی کربنات با دیگر کرکره ها شده است.

store-shutter

اجرای کرکره

اجرای کرکره مغازه به چه صورت است؟

 برای اجرا و نصب کرکره مغازه در ابتدا نیاز است که متراژ مغازه به صورتی کاملا دقیق و بدون کوچک ترین خطایی اندازه گیری شود.

بعد از این مورد از بین کرکره برقی های موجود نیاز است تا دست به انتخاب یکی از آن ها بزنید. برای انتخاب نوع کرکره حتما با یک شخص با تجربه مشورت نمایید تا بتواند بهترین پیشنهاد ها را برای شما داشته باشد.

بهتر است اندازه گیری متراژ را خودتان انجام ندهید چرا که ممکن است در این اندازه گیری دچار خطا شوید.

قیمت انواع کرکره ها

با توجه به نوساناتی که در بازار حاکم است، نمی توان یک قیمت مشخص را برای کرکره های مغازه در نظر گرفت چرا که ممکن است قیمتی که امروز این کرکره ها دارند با قیمت روز بعد متفاوت باشد.

 

مطلب پیشنهادی مرتبط: کرکره برقی آرتا در

مطلب پیشنهادی مرتبط: کرکره برقی پارکینگ

مطلب پیشنهادی مرتبط: کرکره برقی فولادی

مطلب پیشنهادی مرتبط: در کرکره ای پارکینگ

مطلب پیشنهادی مرتبط: کرکره برقی ضد سرقت

مطلب پیشنهادی مرتبط: کرکره برقی آرتا در

مطلب پیشنهادی مرتبط: هزینه کرکره برقی

مطلب پیشنهادی مرتبط: نمایندگی کرکره برقی

مطلب پیشنهادی مرتبط: قیمت کرکره برقی فولادی

مطلب پیشنهادی مرتبط: قیمت کرکره برقی پارکینگ

مطلب پیشنهادی مرتبط: خرید کرکره برقی

مطلب پیشنهادی مرتبط: قیمت هر متر مربع کرکره برقی

مطلب پیشنهادی مرتبط: قیمت درب کرکره برقی

مطلب پیشنهادی مرتبط: قیمت در کرکره برقی

5.0/5 (1 رای)
chapta

با عضویت در سایت آخرین اخبار به شماره همراه شما پیامک شود

whatsappphone