درب اتوماتیک و کرکره اتوماتیکگروه خسروشاهی

سقف جمع شونده چیست؟

استفاده از انواع سقف های متحرک این روزها به سبب مزایایی که دارند، بسیار مرسوم و متداول است. به دلیل همین محبوبیتی که دارند سقف های متحرک در انواع و اقسام مختلفی تولید می شوند.

 سقف جمع شونده یکی از انواع سقف های متحرک به حساب می آید که در اماکن مختلفی از آن ها استفاده می شود. در استفاده از این سقف ها هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد و در هر مکانی امکان استفاده از این سقف ها وجود دارد.

 از سقف های جمع شونده در مکان هایی که شکل مربع و یا مستطیل دارند، استفاده می شود. در صورتی که مکان مورد نظر شکلی خارج از این دو نوع را داشته باشد و به طور مثال شکل بیضی و یا ذوزنقه را داشته باشد؛ نیازمند این است که در اطراف و حاشیه این پرده ها تغییراتی ایجاد شود.

سازه هایی که برای این سقف های جمع شونده استفاده می شوند باید بسیار محکم و مقاوم باشند چرا که باید تحمل سنگینی وزن برف و باران را داشته باشند. معمولا این سازه ها باید از جنس پروفیل های آلومینیومی باشند که استحکام بالایی را داشته باشند.

retractable-roof

سقف جمع شونده

انواع سقف جمع شونده

سقف های جمع شونده در سه نوع مختلف تولید می شوند که هر کدام از آن ها دارای مزایایی هستند. در ادامه به معرفی تک تک این سقف ها می پردازیم.

سقف جمع شونده تاشو پارچه ای: یکی از سبک ترین و در عین حال پرطرفدارترین سقف هایی که این روزها بسیار از آن ها استفاده می شود، سقف جمع شونده تاشو پارچه ای است.

این نوع از سقف ها در برابر عوامل خارجی همچون باد، باران، آتش و... بسیار مقاوم هستند. جنس پارچه این نوع از سقف ها ازpvc  و یا برزنت می باشد.

به دلیل همین مقاومتی که دارند یک عایق حرارتی و برودتی نیز محسوب می شوند. سقف های تاشو پارچه ای برای مکان هایی نظیر تراس، آلاچیق، کافه و... گزینه بسیار مناسبی محسوب می شوند.

سقف جمع شونده شیشه ای: این نوع از سقف های شیشه ای وزن سنگین تری نسبت به سقف های جمع شونده پارچه ای دارند و بسیار مقاوم و مستحکم هستند. به دلیل وزن زیاد و البته مقاومت بالایشان یک گزینه بسیار عالی برای اماکن تجاری و تفریحی محسوب می شوند. یکی از مهم ترین ویژگی که این سقف ها دارند در این است که زیبایی فوق العاده ای را به محیط می دهند.

سقف جمع شونده پلی کربنات: سقف های پلی کربنات وزنی بسیار سبک را دارند و از لحاظ هزینه نیز بسیار مقرون به صرفه هستند.

 این سقف ها ضربه پذیری بسیار مناسبی را دارند و برای ساخت نورگیر از آن ها استفاده می شود. مقاومت ضربه پذیری این نوع سقف ها تقریبا 250 برابر شیشه است.

retractable-roof

سقف متحرک

سقف های جمع شونده برای چه مکان هایی مناسب هستند؟

امکان استفاده از سقف های جمع شونده به دلیل این که کاربردها و مزیت های فراوانی را دارند در هر مکانی وجود دارد. از سقف های جمع شونده در استخرها، فضاهای باز، فضاهای سرسبز، مجتمع های تجاری و... استفاده می شود.

به بیان کلی تر در هر مکانی که نیاز باشد تا سقف باز و بسته شود می توان از سقف های جمع شونده استفاده کرد. یکی از ویژگی های بی نظیری که این سقف ها دارند در این است که امکان استفاده از آن ها در هر فصلی نیز وجود دارد.

نکات خرید سقف های جمع شونده

اگر برای اولین بار است که می خواهید از سقف های جمع شونده استفاده کنید نیاز است با یک سری از مسائل آشنایی داشته باشید تا بتوانید از خرید خود بهترین استفاده را کنید.

موتور: برای باز و بسته شدن سقف های جمع شونده نیاز است تا از موتور استفاده شود. به بیان بهتر نیروی مورد نیاز برای باز و بسته کردن این سقف ها توسط موتور تامین می شود.

 برای خرید بهتر است به برند و همچنین کشور سازنده موتورها دقت کنید. موتورهایی که توسط کشور آلمان ساخته می شوند عمری طولانی را دارند و می توان به صورت طولانی مدت از آن ها استفاده کرد.

نکته بسیار مهمی که وجود دارد و نیاز است تا به آن توجه کنید این است که هیچ گاه 3 بار پشت سر هم و بدون وقفه اقدام به باز و بسته کردن این سقف ها نکنید؛ دلیل این امر این است که در صورت انجام این عمل موتور داغ می شود و ممکن است صدمه ببیند.

جنس: در قسمت قبل به توضیح انواع سقف های جمع شونده پرداخته شد. در صورتی که می خواهید خرید خوبی را داشته باشید نیاز است که به کیفیت محصول توجه ویژه ای را داشته باشید.

متراژ: سومین عامل مهم برای تعیین قیمت را می توان متراژ سقف جمع شونده دانست. هر چقدر محیطی که قرار است تا این سقف ها در آن نصب شوند بزرگ تر باشد به طبع قیمت این نوع سقف ها نیز بیش تر خواهد شد.

در این مقاله در مورد انواع سقف جمع شونده توضیحاتی داده شد؛ امیدواریم از خواندن این مقاله لذت برده باشید.

retractable-roof

سقف برقی

chapta

با عضویت در سایت آخرین اخبار به شماره همراه شما پیامک شود

whatsappphone