درب اتوماتیک و کرکره اتوماتیکگروه خسروشاهی

کرکره پارکینگ چیست؟

درب ها یکی از اصلی ترین راه ها برای ورود به یک مکان می باشند. برای این که بتوان امنیت یک محیط را تامین کرد نیاز است تا اقدام به نصب درب کرد.

 در دنیای امروز به سبب گسترش زندگی شهرنشینی اغلب خانه ها با پارکینگ ساخته می شوند. برای این که بتوان از ورود سارقان به درون پارکینگ ها جلوگیری کرد نیاز به نصب و اجرای کرکره پارکینگ می باشد.

در سالیان گذشته و به دلیل نبود امکانات پیشرفته درب های پارکینگ به صورتی دستی به حرکت در می آمدند. این مورد یکی از ایراداتی بود که درب های دستی داشتند؛ برای حل این مشکل درب های برقی تولید شدند.

درب و کرکره های برقی، جزئی از درب و کرکره های خودکار به حساب می آیند که به صورتی اتوماتیک باز و بسته می شوند.

به طور مثال، شما با فشردن یک دکمه از راه دور و بدون نیاز به دخالت فیزیکی می توانید کرکره پارکینگ را به حرکت در آورید.

همین سهولت در باز و بسته کردن درب باعث شد تا بسیاری از مالکان به فکر خرید و اجرای کرکره های برقی برای پارکینگ باشند.

اگر در زمره افرادی هستید که به تازگی تصمیم به نصب کرکره پارکینگ گرفته اید، پیشنهاد می کنیم به هیچ  عنوان ادامه مقاله را از دست ندهید؛ چرا که از سیر تا پیاز قصد توضیح در خصوص این کرکره ها را داریم.

parking-shutter

کرکره برقی

کرکره پارکینگ از چه چیزی ساخته شده است؟

کرکره پارکینگ از یک موتور، تیغه کرکره و ریل ساخته شده است. وظیفه موتور به حرکت در آوردن تیغه کرکره است.

برای این منظور نیاز است که حتما موتور به جریان برق شهری وصل باشد تا بتواند نیروی مورد نیاز برای باز و بسته کردن کرکره را تامین کند.

شاید این سوال در ذهنتان به وجود آید که در صورت نبود برق امکان تردد وجود ندارد؟ در پاسخ باید گفت موتورها در انواع مختلفی ساخته می شوند.

برخی از موتورها دارای برق اضطراری هستند و در صورت نبود برق می توان کرکره پارکینگ را به راحتی باز و بسته کرد.

تیغه کرکره برقی نیز از دیگر اجزای کرکره برقی به حساب می آید. این تیغه ها در انواع مختلفی همچون آلومینیوم، فولاد، پلی کربنات و... ساخته می شوند.

 برای استفاده از تیغه های کرکره برقی هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد و هر کس می تواند بنا به سلیقه خود اقدام به انتخاب یکی از آن ها کند.

 برای این که بتوانید بهترین انتخاب را متناسب با بودجه خود داشته باشید نیاز است تا با یک فرد آگاه مشورت کنید تا بتواند بهترین گزینه ها را در اختیارتان قرار دهد.

برای این که کرکره پارکینگ بتواند حرکت کند نیاز به یک ریل دارد تا درون آن جای گیرد. این ریل از ابتدا تا انتهای مکانی که کرکره برقی نصب شده است قرار می گیرد تا بتواند موجب تسریع حرکت کرکره های برقی شود. علاوه بر این مورد از صداهای احتمالی که ممکن است کرکره های برقی تولید کنند، جلوگیری می کند.

سنسور از دیگر قطعات مهم کرکره پارکینگ به حساب می آید. این سنسورها باید به اندازه ای قوی باشند تا بتوانند مانع را تشخیص دهند و از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری کنند.

parking-shutter

کرکره پارکینگ

بایدها و نبایدهای استفاده از کرکره برقی

برای این که بتوانید به صورتی طولانی مدت از کرکره های پارکینگ استفاده کنید نیاز است تا به یک سری از توصیه ها به درستی عمل کنید.

به هیچ عنوان چند بار پشت سر هم و به صورت مستمر کرکره های برقی را باز و بسته نکنید. در صورت انجام چنین عملی موتور داغ می کند و ممکن است آسیب های جدی ببیند.

حتما به صورت دوره ای کرکره پارکینگ خودرو را سرویس کنید. در این صورت اگر مشکلی به وجود آمده باشد سریعا می توانید نسبت به رفع آن اقدام نمایید.

سعی کنید محصولی با کیفیت را خریداری نمایید. اگر محصولی که می خرید کیفیت مطلوبی را نداشته باشد عمر کوتاهی را خواهد داشت؛ پس بهتر است برای جلوگیری از دوباره کاری یک محصول با کیفیت مطلوب را خریداری کنید.

نکات خرید کرکره های برقی

برای خرید کرکره پارکینگ نیاز است تا به برخی از نکات توجه ویژه ای را داشته باشید. سعی کنید موتورهایی که ساخت کشور آلمان هستند را خریداری کنید. موتورهایی که توسط این کشورها ساخته می شوند کیفیت مطلوبی را دارند و به همین علت طول عمر بالایی را نیز دارند.

اگر امنیت مکانی که قرار است این کرکره ها در آن جا نصب شوند برایتان مهم است حتما اقدام به خرید تیغه کرکره پلی کربنات کنید. این کرکره ها علاوه بر زیبایی که به محیط می دهند، بسیار مستحکم هستند و به سادگی آسیب نمی بینند؛ همین موضوع باعث می شود تا امکان استفاده از این کرکره ها را برای مدت زمانی طولانی داشته باشید.

در این مقاله از 0 تا 100 به توضیح کرکره پارکینگ پرداخته شد؛ علاوه بر این مورد در خصوص نکاتی که نیاز است تا در هنگام خرید کرکره های برقی به آن ها توجه شود، پرداخته شد؛ امیدواریم از خواندن این مقاله لذت برده باشید.

parking-shutter

کرکره ریلی

 

مطلب پیشنهادی مرتبط: کرکره برقی آرتا در

مطلب پیشنهادی مرتبط: کرکره برقی پارکینگ

مطلب پیشنهادی مرتبط: کرکره برقی فولادی

مطلب پیشنهادی مرتبط: در کرکره ای پارکینگ

مطلب پیشنهادی مرتبط: کرکره برقی ضد سرقت

مطلب پیشنهادی مرتبط: کرکره برقی آرتا در

مطلب پیشنهادی مرتبط: هزینه کرکره برقی

مطلب پیشنهادی مرتبط: نمایندگی کرکره برقی

مطلب پیشنهادی مرتبط: قیمت کرکره برقی فولادی

مطلب پیشنهادی مرتبط: قیمت کرکره برقی پارکینگ

مطلب پیشنهادی مرتبط: خرید کرکره برقی

مطلب پیشنهادی مرتبط: قیمت هر متر مربع کرکره برقی

مطلب پیشنهادی مرتبط: قیمت درب کرکره برقی

مطلب پیشنهادی مرتبط: قیمت در کرکره برقی

5.0/5 (1 رای)
chapta

با عضویت در سایت آخرین اخبار به شماره همراه شما پیامک شود

whatsappphone